XXIV Sesja Rady Miejskiej w Gryficach

  • 28.08.2020, 23:36
  • red.
XXIV Sesja Rady Miejskiej w Gryficach
We wtorek 25 sierpnia obradowała Rada Miejska w Gryficach na kolejne XXIV Sesji. W porządku obrad znalazły się zmiany w budżecie gminy, decyzje w sprawie inwestycji drogowych, modernizacji sieci wodociągowej, oraz nadano nazwy nowych ulic zlokalizowanych w nowozabudowanych osiedlach. Burmistrz Gryfic Andrzej Szczygieł przedstawił też informację o skutkach ogłoszonej w kraju pandemii koronawirusa dla budżetu gminy.

Zgodnie z porządkiem obrad w pierwszej kolejności podjeto uchwały dotyczące zmian w budżecie gminy. Wśród zadań inwestycyjnych znalazły się zapisy o wsparciu powiatu gryfickiego przy reontach dróg powiatowych na odcinkach Górzyca-Borzęcin i Rzęsin-Trzygłow oraz budowy chodnika przy drodze na Smolęcin ułatwiającego dojście do bramy cmentarza.

Uchwalono Wieloletni plan rozwoju i modernizacji urządzeń wodociągowych gminy Gryfice na lata 2020-2025 eksploatowanych Wodociągi Zachodniopomorskie z Goleniwa.

Z informacji przedstawionej przez burmistrza dowiadujemy się o perspektywie zwiększenia wysokości opłat za wywóz śmieci wynikających ze wzrostu opłat i kosztów ponoszonych przez CZG RXXI. Na chwilę obecną trwają jeszcze rozmowy na temat wielkości tych zmian ale w aktualnej sytuacji są one nieuniknione. Rozważany jest też inny model opłat śmieciowych.

W związku z ogłoszoną pandemią nie planuje się w gminie żadnych większych uroczystości. Odwołane są gminne dożynki – planowana jest tylko 12 września uroczysta Msza Św. w kościele parafialnym w Gryficach.

Jeżeli chodzi o skutki finansowe ogłoszonej pandemii burmistrz przedstawił szczegółowe rozliczenie kosztów poniesionych przez budżet gminy, w ostatecznym rozrachunku jest to, na chwilę obecną, ok. 500 tys złotych straty.

red.

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu ECHOmedia.info z siedzibą w Gryficach jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe