Nowogard: Nauczycielskie akty mianowania z rąk burmistrza

  • 29.08.2020, 20:28
  • red.
Nowogard: Nauczycielskie akty mianowania z rąk burmistrza Uroczystość mianowania
W Urzędzie Miejskim w Nowogardzie w czwartek 27 sierpnia w trakcie uroczystego spotkania burmistrz Robert Czapla wręczył akty mianowania dziewięciu nauczycielkom z placówek oświatowych gminy Nowogard.

W trakcie uroczystego spotkania w Ratuszu burmistrz wręczył akty mianowania na trzeci z czterech stopni, jakie nauczyciel w swojej karierze zawodowej może osiągnąć. Nominowane nauczycielki to Ewelina Gałęska (SP 3 w Nowogardzie), Dagmara Jurczyk-Rokita (SP 2 w Nowogardzie), Sylwia Piwko (SP Długołęka), Wioletta Kowalczyk (SP 4 w Nowogardzie), Katarzyna Rogowska (Przedszkole nr 4 w Nowogardzie), Monika Huget (SP Długołęka), Karolina Ogiewa (Przedszkole nr 3 w Nowogardzie), Beata Bernecka (Przedszkole nr 3 w Nowogardzie) i Agnieszka Zając (Przedszkole nr 3 w Nowogardzie).
Po uroczystym wręczeniu znalazł się czas na rozmowę o aktualnej sytuacji w szkołach u progu nowego roku szkolnego a także refleksji na temat osiągniętego właśnie statusu zawodowego, a na ten sukces trzeba było solidnie zapracować. Staż na stopień nauczyciela mianowanego można rozpocząć po przepracowaniu dwóch lat od dnia uzyskania stopnia nauczyciela kontraktowego i trwa on minimum 2 lata i 9 miesięcy. Teraz trzeba jeszcze zdać egzamin składający się z prezentacji dorobku zawodowego oraz znać właściwe odpowiedzi na pytania zadawane przez członków komisji. Wszystkie panie podkreślały, że pozytywne przejście tych kolejnych etapów daje ogromną satysfakcję ale też motywację do dalszej efektywnej pracy.

red.

Zdjęcia (23)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu ECHOmedia.info z siedzibą w Gryficach jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe