WIRTUALNY SPACER PO MUZEUM PAŁACOWYM

  • 02.09.2020, 19:21
  • Trzebiatowski Ośrodek Kultury
WIRTUALNY SPACER PO MUZEUM PAŁACOWYM Pałac

Trzebiatowski Ośrodek Kultury realizuje  projekt WIRTUALNY SPACER - MUZEUM PAŁACOWE „dofinansowane ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Kultura w sieci”.  Zadanie ma na celu upowszechnianie dorobku kultury oraz wykorzystanie narzędzi internetowych umożliwiających zwiększenie obecności kultury w życiu społecznym poprzez prezentację muzeum on-line. W ramach realizowanych działań pod kierunkiem dr Janiny Kochanowskiej ( koordynatora historycznego) opracowana została koncepcja wirtualnego spaceru, przearanżowane i uzupełnione zostały ekspozycje muzealne. Przygotowano również opisy wartościowych przedmiotów/ eksponatów, które prezentowane będą również w języku niemieckim i angielskim. Obecnie trwają prace techniczne: skanowanie laserowe i podczerwone przestrzeni muzealnej oraz opracowywanie spaceru 3D w technologii  Matterport.

Muzeum Pałacowe jest ważnym miejscem prezentującym kulturę materialną regionu. Interaktywna prezentacja pozwoli na obserwowanie ekspozycji muzealnych, świadczących o przeszłości regionu w dowolnym dla odbiorcy momencie. Wirtualna prezentacja znacząco wpłynie na świadome i twórcze korzystanie z nowych mediów oraz promocję muzeum. Taka forma uatrakcyjni ofertę kulturalną, rozwinie aktywność wśród lokalnej społeczności w zakresie dziedzictwa kulturowego regionu. Dzięki temu stworzymy warunki do kształtowania otwartych postaw w życiu społecznym i długofalowych efektów poprzez nieograniczone korzystanie z wirtualnego spaceru jak i zaangażowanie społeczności do poszukiwania nowych eksponatów do muzeum.

Już wkrótce zaprosimy Państwa do wirtualnego zwiedzania Muzeum Pałacowego.

 

mg

Trzebiatowski Ośrodek Kultury

Zdjęcia (6)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu ECHOmedia.info z siedzibą w Gryficach jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe