Najbliższe wydarzenia na Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie

  • 25.08.2020, 22:42
  • Maria Witkowska Dział promocji
Najbliższe wydarzenia na Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie Pan Górski i Spółka
Na koncert projektu Pan Górski i SPółka Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie zaprasza w niedzielę 30 sierpnia 2020. Koncert rozpocznie się na Dużym Dziedzińcu o godz.16.

Koncert zespołu Pan Górski i SPółka to muzyczna podróż do krainy poezji, gdzie liryka, tęsknota, miłość i poszukiwanie swojego miejsca w świecie splatają się z humorystyczną opowieścią o codziennym życiu. Usłyszymy autorskie kompozycje zespołu, a także ze względu na 40. rocznicę Porozumień Sierpniowych, piosenki Jacka Kaczmarskiego – barda Solidarności.

Pan Górski i Spółka to niezwykle ciekawa formacja, która odsłania liryczną stronę muzyków doskonale znanych z mocnych brzmień. Tworzy ją troje doświadczonych instrumentalistów i rockandrollowców: Sebastian Górski - tekściarz, gitarzysta, przez lata perkusista szczecińskiego Quo Vadis, Tomasz Skaya - basista, wokalista, lider i założyciel Quo Vadis i Przemysław Nowak - wirtuoz akordeonu, założyciel zespołu Rockasta.

W marcu 2017 roku ukazała się debiutancka płyta zespołu „Trzech bardów”, na której znalazło się 10 autorskich kompozycji Sebastiana Górskiego. W tym samym roku, na XII Festiwalu Piosenek Jacka Kaczmarskiego „Źródło wciąż bije” w Bydgoszczy zespół zdobył II miejsce w kategorii „Pojedynek z Mistrzem” oraz Nagrodę Publiczności. W 2019 roku ukazała się druga płyta grupy „Rozmowa Śmierci z Miłością”. Aktualnie muzycy pracują nad kolejną płytą.

We wtorek, 25 sierpnia w ramach Zamkowych Nocy Filmowych - seans „Młynarski. Piosenka finałowa”. Film Alicji Albrecht to niezwykle uczciwa i pozbawiona cenzury opowieść o Wojciechu Młynarskim - poecie, satyryku, wykonawcy autorskich piosenek, twórcy wielu ponadczasowych szlagierów. To portret niezwykłego artysty, a także człowieka zmagającego się ze słabościami. Początek seansu o 21:30.

We środę, 26 sierpnia o godz. 21:00 na zamkowym dziedzińcu - po raz ostatni w sezonie letnim - spektakl „Będzie dobrze, Cohen” w wykonaniu Konrada Pawickiego i muzyków: Marcina Styborskiego, Pawła Grzesiuka oraz Wiktora Szostaka. To spotkanie z twórczością legendarnego kanadyjskiego pieśniarza i poety. Twórcy spektaklu: reżyser Daniel Jacewicz i scenarzystka Justyna Litkowska, czerpiąc z bogatej twórczości Cohena, stworzyli postać dojrzałego mężczyzny, który próbuje przeciwstawić się światu i walczyć o lepszą rzeczywistość. Nie znajduje jednak siły do tej walki ani w sztuce, ani w Bogu, ani w miłości do kobiet.

W niedzielę 30 sierpnia na Dużym Dziedzińcu Zamku - „Ślimak”, spektakl dla dzieci według tekstu Marty Guśniowskiej. To mądra i zabawna opowieść dla najmłodszych. Opowiada o tym, że trzeba nauczyć się doceniać to, co się ma i cieszyć się z tego. To, co nieznane, nie zawsze jest lepsze od tego, co nam bliskie.

 

Tylko do 30 sierpnia można oglądać wystawę „Sztuka ulicy. Plakat polski lat 20. i 30. XX w.” Na ekspozycję składają się prace z kolekcji Muzeum Etnografii i Przemysłu Artystycznego Instytutu Narodoznawstwa Narodowej Akademii Nauk Ukrainy we Lwowie. Wystawa prezentuje trendy i rozwiązania stylistyczne, jakie pojawiły się w polskim plakacie w okresie międzywojnia. W pracach dominuje stylistyka typowa dla art deco, z charakterystycznym liternictwem, wyraźnie zgeometryzowaną linią, kolorową plamą płaszczyzny i zrytmizowaną kompozycją. Pojawiają się także nowatorskie rozwiązania, odwołujące się do skojarzeń. Można zobaczyć m.in. prace Tadeusza Gronowskiego, najwybitniejszego plakacisty okresu międzywojennego, wśród nich plakat wykonany na IV Targi Wschodnie we Lwowie w 1924 roku, za który artysta zdobył Grand Prix na światowej wystawie sztuk dekoracyjnych w Paryżu.

 

 

Inne wystawy w Zamku: „Sydonia von Borck - między prawdą a legendą” w grafice Andrzeja Maciejewskiego, „35 maja i później… Bohdan Butenko pinxit” i „Victory i Warrior, bohaterowie morza”.

 

Zapraszamy na letnie zamkowe spacery połączone ze zwiedzaniem wystawy stałej „Cela czarownic”. Spacery odbywają się od wtorku do soboty w godzinach 12:00, 14:00 i 16:00. Zwiedzającym towarzyszy pracownik Zamku, który opowiada o zamkowych ciekawostkach. Przebieg trasy spaceru: pomnik księcia Bogusława X i Anny Jagiellonki, Dziedziniec Menniczy (figura biskupa Ottona z Bambergu, płyta erekcyjna książąt Filipa II i Franciszka I, obrys kościoła św. Ottona), Dziedziniec Duży (zegar zamkowy, płyta erekcyjna księcia Barnima XI, płyta nagrobna księcia Barnima III, zegary słoneczne), Cela Czarownic.

Spacer trwa około 30 minut. Maksymalna liczba uczestników spaceru to 10 osób. Bilety są już dostępne na stronie bilety.zamek.szczecin.pl

Bilet uprawnia do spaceru o wybranej godzinie i wstępu na wystawy czasowe i stałe.

Oferta letnich zamkowych spacerów dostępna jest do 20 września.

Więcej o spacerach: https://zamek.szczecin.pl/aktualnosci/

 

Koncerty, spektakle i seanse Zamkowych Nocy Filmowych Kina Zamek odbywają się w plenerze na zamkowym dziedzińcu. W przypadku złych warunków atmosferycznych Zamek zastrzega sobie prawo do ich odwołania.

Bilety na wydarzenia organizowane przez Zamek można nabyć na miejscu w kasie CIKiT (wejście I) lub online: bilety.zamek.szczecin.pl

Uczestników wydarzeń plenerowych i zwiedzających galerie wystawowe obowiązuje reżim sanitarny, maseczki i przestrzeganie regulaminu dostępnego na www.zamek.szczecin.pl.

 

 

W załącznikach foto formacji Pan Górski i Spółka, z archiwum artystów

……………………………………………………………………………………………………………………………………………………

 

Maria Witkowska Dział promocji

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu ECHOmedia.info z siedzibą w Gryficach jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe