Inwestycja w bezpieczeństwo w porcie w Świnoujściu

  • 20.08.2020, 21:57
  • Centrum Prasowe Wojewody Zachodniopomorskiego
Inwestycja w bezpieczeństwo w porcie w Świnoujściu
Wojewoda zachodniopomorski Tomasz Hinc podpisał dziś decyzję o pozwoleniu na rozbudowę i modernizację infrastruktury technicznej w porcie w Świnoujściu. Zadanie realizowane jest w ramach projektu mającego na celu polepszenie funkcjonalności portów w Szczecinie i Świnoujściu.

- To ważna inwestycja, która zapewni niezawodność dostaw energii elektrycznej do promów korzystających z Terminala Promowego w Świnoujściu oraz ograniczy emisję zanieczyszczeń – mówi wojewoda zachodniopomorski Tomasz Hinc.

 

„Rozbudowa i modernizacja infrastruktury technicznej w portach w Szczecinie i w Świnoujściu” realizowana jest przez Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście SA. Obejmuje: zasilanie elektroenergetyczne, sieci teletechniczne, sieć wody przeciwpożarowej, sieci wodociągowe, kanalizację sanitarną, kanalizację wód opadowych oraz system odwadniania terenów. Prowadzone prace uporządkują i uzupełnią infrastrukturę techniczną we wszystkich rejonach portu w Szczecinie i Świnoujściu.

 

Całkowita wartość projektu wynosi 118,3 mln zł, z czego 57,6 mln zł stanowi dofinansowania z UE.

Centrum Prasowe Wojewody Zachodniopomorskiego

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu ECHOmedia.info z siedzibą w Gryficach jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe