Zamek Książąt Pomorskich i Ośrodek Kultury Ukraińskiej w Szczecinie zapraszają na koncert

  • 20.08.2020, 09:58
  • Maria Witkowska - Zamek Szczecin
 Zamek Książąt Pomorskich i Ośrodek Kultury Ukraińskiej w Szczecinie zapraszają  na koncert Swietłana Kaliniczenko
Zamek Książąt Pomorskich i Ośrodek Kultury Ukraińskiej w Szczecinie zapraszają w niedzielę 23 sierpnia na koncert w ramach Dni Kultury Ukraińskiej. Koncert odbędzie się na Dużym Dziedzińcu Zamku o godz.16. Zaprezentują się artyści z Ukrainy, Swietłana Kaliniczenko (sopran liryczno-koloraturowy) i Teodor Panovsky (tenor). Podczas występu usłyszymy m.in. ukraińskie pieśni ludowe.

Odbywające się w Szczecinie Dni Kultury Ukraińskiej to impreza cykliczna, której celem jest prezentacja kultury Ukrainy i artystycznego dorobku mniejszości ukraińskiej w Polsce.

Koncert na Zamku jest wydarzeniem bezpłatnym. Bilety wolnego wstępu będą do odbioru w kasie CIKiT (wejście I) na godzinę przed wydarzeniem (liczba miejsc ograniczona).

 

Już w czwartek, 20 sierpnia niezwykły seans w ramach Zamkowych Nocy Filmowych, „Jezioro łabędzie (wg Matthew Bourne’a)”. Balet do muzyki oryginalnej Piotra Czajkowskiego, w reżyserii Matthew Bourne’a, to przejmująca, widowiskowa i zabawna produkcja. Znana jest dzięki zastąpieniu tradycyjnego baletu kobiecego mocnym baletem męskim, który łamie konwencje, przewraca tradycję do góry nogami oraz szokuje świat taneczny.

Początek seansu o godz. 21.30.

 

W sobotę 22 sierpnia na zamkowym dziedzińcu zabawny monodram „Kolega Mela Gibsona” w wykonaniu Adama Dzieciniaka (początek - godz. 20). Spektakl w reżyserii Waldemara Patlewicza oparty jest na tekście satyryka Tomasza Jachimka. Jachimek napisał „Kolegę Mela Gibsona” na przekór aktorom, których zna. Opowiada o ich śmiesznostkach, przyzwyczajeniach, poczuciu niedowartościowania. Bohater tekstu Feliks Rzepka to uosobienie „wybitnego” aktora, który ze szczytów sławy i popularności, za sprawą jednej decyzji dyrektora teatru stacza się na samo dno scenicznego niebytu.

 

W niedzielę 23 sierpnia o godz. 12 spektakl dla dzieci i rodzin „Pchła Szachrajka” w wykonaniu Teatru Rozmaitości Gwitajcie. Będzie to spotkanie z bohaterką ponadczasowej wierszowanej historii - Pchłą Szachrajką - i jej przygodami. Z pewnością dostarczy ono wrażeń najmłodszej widowni, a dorosłym pozwoli chociaż na chwilę powrócić do czasów dzieciństwa.

 

W Zamku trwają także wystawy: „Sydonia von Borck - między prawdą a legendą” w grafice Andrzeja Maciejewskiego, „Sztuka ulicy. Plakat polski lat 20. i 30. XX w.”(tylko do 30 sierpnia!), „35 maja i później… Bohdan Butenko pinxit” oraz „Victory i Warrior, bohaterowie morza”.

 

Zapraszamy na letnie zamkowe Spacery do Celi Czarownic - połączone ze zwiedzaniem poświęconej Sydonii wystawy stałej spacery, odbywają się od wtorku do soboty w godzinach 12, 14 i 16. Zwiedzającym towarzyszy pracownik Zamku, który opowiada o zamkowych ciekawostkach. Przebieg trasy spaceru: pomnik księcia Bogusława X i Anny Jagiellonki, Dziedziniec Menniczy (figura biskupa Ottona z Bambergu, płyta erekcyjna książąt Filipa II i Franciszka I, obrys kościoła św. Ottona), Dziedziniec Duży (zegar zamkowy, płyta erekcyjna księcia Barnima XI, płyta nagrobna księcia Barnima III, zegary słoneczne), Cela Czarownic.

Spacer trwa około 30 minut. Maksymalna liczba uczestników - 10 osób. Bilety - na stronie bilety.zamek.szczecin.pl oraz w CIKIT (wejście I). Bilet uprawnia do spaceru o wybranej godzinie i wstępu na wystawy czasowe i stałe. Oferta letnich zamkowych spacerów dostępna jest do 20 września. Więcej o spacerach https://zamek.szczecin.pl/aktualnosci/

 

Koncerty, spektakle i seanse Zamkowych Nocy Filmowych Kina Zamek odbywają się w plenerze na zamkowym dziedzińcu. W przypadku złych warunków atmosferycznych Zamek zastrzega sobie prawo do ich odwołania.

Bilety na wydarzenia organizowane przez Zamek można nabyć na miejscu w kasie CIKiT (wejście I) lub online: bilety.zamek.szczecin.pl

Uczestników wydarzeń plenerowych i zwiedzających galerie wystawowe obowiązuje reżim sanitarny, maseczki i przestrzeganie regulaminu dostępnego na www.zamek.szczecin.pl.

 

 

Załączone fotografie –materiały organizatora.

Maria Witkowska - Zamek Szczecin

Zdjęcia (2)

Kolega Mela Gibsona
Teodor Panovsky

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu ECHOmedia.info z siedzibą w Gryficach jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe