Ogród Japoński: W niedzielnym koncercie królowała muzyka francuska

  • 18.08.2020, 10:41
  • red.
Ogród Japoński: W niedzielnym koncercie królowała muzyka francuska
W niedzielę 16 sierpnia w Ogrodzie Japońskim zabrzmiała muzyka prosto znad Sekwany i trzeba podkreślić, że francuskie kompozycje od lat urzekają słuchaczy na całym świecie. Nie inaczej mogło być w Gryficach.

Szczecińscy wykonawcy z kameralnego zespołu MaKaMi - Joanna Świerzyńska – wokal, Bartosz Świątek – kontrabas, Michał Wiśniewski - pianino, akordeon oraz Maria Radoszewska skrzypce oraz wokal zaprezentowali znane i lubiane utwory z repertuaru m.in.: Edith Piaf, Earthy Kitt, Jacquesa Brela, Joe Dassina w tym przeboje francuskiej muzyki filmowej. Prowadzący koncert Dariusz Koronczewski korzystając z okazji pożegnał się z gryficką publicznością z powodu odejścia na emeryturę. Może czasem będzie nam brakować, jego pełnych ciekawostek i interesujących wrażeń muzycznych. W imieniu redakcji życzymy panu Koronczewskiemu spełnienia marzeń w nowej życiowej sytuacji, w tym koniecznie odwiedzenia Paryża.

Przed koncertem, w ramach "Letniej Akademii Młodych Artystów" zaprezentowały się dziewczęta z klasy fortepianu, prowadzonej przez Aleksandrę Nieszporek – Kalina Rajko, Klaudia Kmita i Katarzyna Roszyk

red.

Zdjęcia (38)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu ECHOmedia.info z siedzibą w Gryficach jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe