Rewal: Okolicznościowy „Tryptyk” i „List do potomnych” – w 100 rocznicę Bitwy Warszawskiej

  • 18.08.2020, 10:04
  • red.
Rewal: Okolicznościowy „Tryptyk” i „List do potomnych” – w 100 rocznicę Bitwy Warszawskiej
Bitwa Warszawska 1920 roku, zwana także „Cudem nad Wisłą”, to nie tylko wielkie zwycięstwo polskiego oręża, uznawana jest za jedną z przełomowych bitew w historii świata. W niedzielę 16 sierpnia w Rewalu odbyły się uroczystości dla upamiętnienia tego ważnego dla Polski i Świata wydarzenia.

W ramach uroczystości zorganizowanych na zaproszenie starosty gryfickiego Ryszarda Chmielowicza, wójta Rewala Konstantego Tomasza Oświęcimskiego oraz Stowarzyszenia Ziemi Rewalskiej w kościele parafialnym pw. Najświętszego Zbawiciela w Rewalu Arcybiskup Andrzej Dzięga odprawił okolicznościową, uroczystą mszę świętą. Kolejnym etapem uroczystości było odczytanie „Listu do potomnych” oraz odsłonięcie i poświęcenie umieszczonego na ścianie kościoła pamiątkowego tryptyku.

Delegacje władz samorządowych, służb mundurowych i organizacji społecznych złożyły przed tablicą wiązanki kwiatów, a także wszyscy uczestnicy uroczystości mogli składać podpisy pod „Listem do potomnych” który ma być wmurowany w ścianę kościoła pod „tryptykiem, uroczystość wmurowania jest jeszcze do uzgodnienia, zgodnie z sugestią arcybiskupa Andrzeja Dzięgi dobrym terminem mogłaby być data 11 listopada.

Przebieg uroczystości uświetnił koncert chóru  Stowarzyszenia Śpiewaczego „Amber Singers” z Rewala.

Dla turystów i mieszkańców Rewala przygotowano też zaprezentowany przez 36 Dywizjon Rakietowy Obrony Powietrznej z Mrzeżyna pokaz sprzętu wojskowego.

red.

Zdjęcia (47)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu ECHOmedia.info z siedzibą w Gryficach jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe