„Drugie życie drzewa" już tylko do końca sierpnia

  • 13.08.2020, 11:09
  • red.
„Drugie życie drzewa" już tylko do końca sierpnia
Przypominamy, że do końca sierpnia w Gryfickim Domu Kultury można oglądać wystawę rzeźb płotowskiego artysty Wojciecha Bernasińskiego pt. „Drugie życie drzewa". Upalna pogoda zachęca do spędzania czasu i szukania ochłody nad wodą, ale chwilę ochłody można też znaleźć w środku miasta w Gryfickim Domy Kultury a czeka tam na odwiedzających wyjątkowa ekspozycja rzeźbiarskich „perełek”.

To druga, po zaprezentowanej w Galerii i Muzeum „Brama”, odsłona prezentacji prac rzeźbiarza z Płotów. Tym razem znalazło się miejsce na pokazanie tych większych prac które w Galerii Brama się po prostu nie mieściły. Ekspozycja składa się z 22 prac wybranych z dorobku artysty z ostatnich dwóch dekad.

W swojej twórczości Wojciech Bernasiński inspiruje się najczęściej naturą i przyrodą. Ale nie brakuje też postaci ludzkich, wśród których jedną artysta hciał wyróżnić w sposób szczególny -  to jedna z ostatnich prac to „Ines”  przedstawiająca realistyczną postać dziewczyny z XIX wieku. Poza urodą od innych prac różni ją kolor – jest czarna. Wyjątkowa jest przyczyna tego wyjątkowego w twórczości artysty koloru.

Dąb z którego wykonana została rzeźba w czasie wojny znalazł się na linii strzału jakiegoś żołnierza, dąb przeżył ale drewno w miejscach bitych pocisków uległo zabarwieniu, wyszło na to, że „Ines” miałaby fioletowe oko – nie pozostało nic innego jak zabarwić całą postać.

Prace Wojciecha Bernasińskiego mają jeszcze inną szczególną cechę, one są interaktywne, poruszają się, mają czasem użytkowy charakter jak prezentowane na wystawie dwa siedziska.

Warto obejrzeć tę wystawę także dlatego, że prace Wojciecha Bernasińskiego są chętnie kupowane przez koneserów sztuki i jeżeli wylądują w prywatnej kolekcji to raczej szanse aby jednak zobaczyć będą znikome.

Jeżeli mówimy o wakacyjnych atrakcjach, to prace Wojciech Bernasińskiego można oglądać nie tylko w galerii, wystarczy przejechać się do Rybokart aby w centrum miejscowości napotkać dwie prace będące plonem ubiegłorocznych Artystycznych Spotkań Przyjaciół i oczywiście „Trzech Piastów” w Łopianowie.

Zapraszamy, wystawę w Gryfickim Domu Kultury można oglądać do końca sierpnia od poniedziałku do piątku w godz. 10:00 do 15:30.

 

red.

Zdjęcia (6)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu ECHOmedia.info z siedzibą w Gryficach jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe