Nowogard: Rekreacyjna propozycja dla naszych czworonożnych pupili

  • 13.08.2020, 10:22
  • red.
Nowogard: Rekreacyjna propozycja dla naszych czworonożnych pupili Przecięcie wstęgi...
W Nowogardzie nie brakuje pomysłów mających ułatwić bądź umilić życie mieszkańców. Kolejna taka inwestycja to wybieg dla psów. Posiadacze psów wiedzą, że czasem trudno pogodzić wyprowadzanie i zabawę z psem z uwarunkowaniami miejskiej infrastruktury. Trzeba szukać nadających się do „wybiegania” miejsc i nie jest to wcale takie łatwe.

Ułatwienie życia mieszkańcom i ich czworonożnym przyjaciołom to jedna z wyborczych obietnic burmistrza Roberta Czapli. Teraz wyborcza obietnica stała się faktem. Na sporym terenie położonym wprawdzie w mieście ale tak trochę na uboczu – za targowiskiem znalazło się miejsce na stworzenie infrastuktury dla aktywnego wypoczynku i rekreacji miłośników psów.

Na uroczystym oddaniu obiektu do użytku w piątek 7 sierpnia spotkał się Burmistrz Robert Czapla wraz z radnym Jackiem Rafińskim grupa mieszkańców wraz ze swoimi pupilami. Z zaproszenia do udziału w oddaniu do użytku psiego wybiegu skorzystali też lekarz weterynarii Magdalena Smól z gabinetu AnimalVet oraz kierownik schroniska dla bezdomnych zwierząt w Sosnowicach Marcin Bednarczyk.

Miłym akcentem były upominki dla pierwszych 10 osób przybyłych ze swoimi czworonogami ufundowane przez Gabinet Weterynaryjny AnimalVet oraz sklep zoologiczny Vega.

Psia behawiorystka Małgorzata Jędrzejczak ze Szczecina, zademonstrowała kilka sposobów na pokazanie pieskom jak mogą z przygotowanych atrakcji skorzystać, niektóre psiaki dosyć nieufnie podchodziły do szczególnie tych wysokich konstrukcji ale zachęcone dobrym słowem i smakołykiem szybko przełamywały swoje lęki i nieufność do nowego otoczenia.

A przygotowanych dla psich sportowców atrakcji nie brakuje. Wśród elementów toru przeszkód rest mała równoważnia, kładka, płotki, duży tunel, stoły i palisada, nie mogło zabraknąć też psiej toalety, kosza na psie odchody oraz pomysłowego poidła z wodą.

Wykonawcą zlokalizowanego na powierzchni 1116 m2 wybiegu była firma FENSTER z Bydgoszczy a koszt inwestycji to 53 984,70 zł.

W Nowogardzie w ramach dbałości o czystość miasta rozlokowano 21 pojemników na psie nieczystości tzw. psie pakiety, składające się z pojemnika na śmieci, woreczków i papierowych opakowań.

Burmistrz Robert Czapla zapewnia, że jest to ważna i potrzebna inwestycja i zdając sobie sprawę, że potrzeby są znacznie większe przewiduje kolejne inicjatywy mające na celu poprawę jakości życia mieszkańców i ich czworonożnych pupili.

 

red.

Zdjęcia (37)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu ECHOmedia.info z siedzibą w Gryficach jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe