Pierwsze Urodziny Amatorskiej Drużyny Rega Arena Team

  • 14.08.2020, 08:41
  • MGOKiS Płoty
Pierwsze Urodziny Amatorskiej Drużyny Rega Arena Team
23 sierpnia 2020 r. mija dokładnie rok od oficjalnego założenia amatorskiego zespołu w piłce nożnej Rega Arena Team działającego przy Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Płotach. Przez ostatni rok, amatorska drużyna niebiesko-zielonych brała udział kilkukrotnie w meczach i turniejach piłkarskich – zawodnicy wzięli udział w turnieju Rega Arena Futsal Liga III, którego byli gospodarzami, a także stawali do sportowej walki na boisku bezpośrednio z takimi zespołami jak m.in. AP Kotwica Kołobrzeg, MKS Sparta Gryfice, MKS Flota Świnoujście czy BKS Iskra Białogard. Rega Arena Team ma na koncie ponad 10 zwycięstw, gdzie w tym także zdobyli już 6 pucharów dla Rega Areny – 4 za pierwsze miejsce lub zwycięstwo, 1 za II miejsce oraz 1 za III miejsce. Zespół do swoich doświadczeń sportowych może także zaliczyć możliwość udziału w szkoleniu z psychologii sportu, które miało na celu poprawiać ich koordynację mentalną na boisku, w tym pewność siebie podczas gry.

Drużyna, która w dniu oficjalnego założenia liczyła 8 zawodników, dzisiaj liczy 26 zawodników. Drużyna dzieli się odpowiednio na starszą grupę (roczniki 2002 – 2005) i młodszą grupę (roczniki 2006 – 2008) - o nazwie „Młoda Rega” Rega Arena Team; w grupie starszej kapitanem jest Oliwier Malinowski,
jego zastępcą jest Daniel Ulbrich, z kolei w młodszej grupie przewodzi Michał Sioła. W większości zawodnicy Rega Arena Team stanowią osoby, które na co dzień są związani z lokalnymi formalnymi klubami piłkarskimi, są to m.in. LKS Polonia Płoty, MKS Sparta Gryfice czy LZS Błękitni Trzygłów. Forma funkcjonowania drużyny amatorskiej pozwala zawodnikom stanowić jej członków bez spornego kolidowania w działaniu w swoich klubach. W drużynie Rega Arena Team są jednak także zawodnicy, którzy są związani tylko z nią.

 

Rega Arena Team ma za zadanie przede wszystkim dawać możliwość zagospodarowania wolnego czasu zawodnikom, budować integrację między zawodnikami – towarzyską i sportową, dawać możliwość nowych sportowych doświadczeń poprzez dodatkowe spotkania meczowe – dla tych,
którzy na co dzień stanowią zawodników formalnych klubów piłkarskich, z kolei dla tych zawodników związanych tylko z tą drużyną, daje po prostu możliwość realizowania założeń funkcjonowania drużyny. Drużyna ma za zadanie dawać możliwość promowania zawodnikom samych siebie i swoich umiejętności, w tym także reprezentacji płotowskiego ośrodka kultury i sportu, którego również częścią jest obiekt Rega Arena.

MGOKiS Płoty

Zdjęcia (27)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu ECHOmedia.info z siedzibą w Gryficach jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe