Gackowisko – propozycja Nadleśnictwa Gryfino

  • 04.08.2020, 10:24
  • Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Szczecinie
Gackowisko – propozycja Nadleśnictwa Gryfino
Nadleśnictwo Gryfino (Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Szczecinie) zaprasza do wspólnego projektu, mającego na celu wzbogacenie obiektu turystycznego wchodzącego w skład Prochowni na podstawie wybranych pomysłów i projektów graffiti oraz mebli nadesłanych w konkursie.

Prochownia to kompleks ciekawych powojennych „schronów”, „bunkrów”, „ziemianek”, w którym do 2007 roku mieściły się magazyny prochu i amunicji. Dzięki wytężonej pracy miłośników Puszczy Bukowej, leśników i podmiotów odpowiedzialnych za ochronę zasobów przyrodniczych obiekty te zmieniły swoje pierwotne przeznaczenie stając się miejscem zimowania nietoperzy. Komfortowym, nietoperzowym osiedlem mieszkaniowym, w którym znalazły idealne warunki do hibernacji.

Stało się to możliwe dzięki projektowi "Ochrona nietoperzy na obszarze dwóch województw poprzez ograniczenie zagrożeń, poprawę warunków bytowania i promowanie właściwych zachowań społecznych" zrealizowanemu ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej przez Regionalną Dyrekcję Ochrony Środowiska w Szczecinie w porozumieniu z Nadleśnictwem Gryfino.

- Chiropterologiczne osiedle składa się z 13 obiektów, z których 12 zostało w pełni przystosowanych do potrzeb nietoperzy. 13 obiekt to obiekt edukacyjny, w którym spotykamy się z Państwem m.in. w trakcie Nocy Nietoperzy. Przygotowując zaplecze rozmawiamy zawsze o pomyśle „urządzenia” naszego wspólnego lokum, tak aby możliwe stały się w nim zarówno prelekcje, warsztaty jak i noclegi po kończących się często późno w nocy zajęciach terenowych. Dlatego też mając w głowie Państwa pomysły zapraszamy do wspólnego projektu „Gackowisko”- mówi Lidia Kmiecińska z Nadleśnictwa Gryfino.

W związku z tym Nadleśnictwo ogłosiło konkurs składający się z trzech etapów.

Etap 1: nadesłanie przygotowanych projektów:

- motywu graficznego jednej ze ścian bunkra (graffiti). Motywem przewodnim muszą być realistycznie odzwierciedlone gatunki nietoperzy zamieszkujące Puszczę Bukową. Projekt może przedstawiać każdy gatunek z osobna lub inne ciekawe rozwiązanie prezentujące tę grupę ssaków. Propozycje zostaną ocenione przez komisję konkursową, a autor najciekawszej stanie się wykonawcą tego nietypowego graffiti (materiały do wykonania projektu zapewni Nadleśnictwo Gryfino)

- mebli z palet drewnianych, które będą szkolnymi ławkami w trakcie warsztatów i miejscami noclegowymi w trakcie odpoczynku. Propozycje zostaną ocenione przez komisję konkursową, a autor najciekawszej stanie się ich wykonawcą (z pomogą Nadleśnictwa lub swoich przyjaciół i rodziny- materiał zapewniony przez organizatora).

Etap 2: spotkanie i realizacja pomysłów.

We wskazanym terminie zostanie wykonana wspólna aranżacja na podstawie wybranych pomysłów i projektów. Nie zabraknie również spotkań z chiropterologami z Zachodniopomorskiego Towarzystwa Chiropterologicznego Mopek oraz Studenckiego Koła Chiropterologicznego Polskiego Towarzystwa Ochrony Przyrody „Salamandra” w Szczecinie oraz wielu niespodzianek dla uczestników.

Etap 3: test urządzonego wnętrza w trakcie kolejnej Nocy Nietoperzy.

Szczegóły wydarzenia w regulaminie, który dostępny jest na stronie internetowej Nadleśnictwa Gryfino: https://gryfino.szczecin.lasy.gov.pl/

Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Szczecinie

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu ECHOmedia.info z siedzibą w Gryficach jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe