5000 zł za wskazanie sprawcy podpaleń w Nadleśnictwie Kliniska

  • 30.07.2020, 09:22
  • Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Szczecinie
5000 zł za wskazanie sprawcy podpaleń w Nadleśnictwie Kliniska Pożar w lesie, szukamy podpalacza
38 pożarów o łącznej powierzchni 1,5 ha odnotowano od początku sezonu na terenie Nadleśnictwo Kliniska (Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Szczecinie). Wiele wskazuje, że 5 z nich to podpalenia. Były zlokalizowane przy jednej drodze w okolicach miejscowości Komarowo. W miejscu działania podpalacza spłonęło już 70 arów lasu.

W związku z tym Nadleśnictwo Kliniska wyznaczyło nagrodę pieniężną w kwocie 5000 zł za przekazanie wiarygodnych informacji o sprawcy podpaleń na terenie nadleśnictwa.

- Apelujemy o szczególną ostrożność podczas przebywania w okolicach terenów leśnych oraz zgłaszanie każdego niepokojącego zdarzenia bezpośrednio do Nadleśnictwa bądź na numery alarmowe. - mówi Ryszard Siarkiewicz-Hoszowski, zastępca nadleśniczego w Nadleśnictwie Kliniska.

Pamiętajmy, że las płonie w jednej chwili, a odradza się latami.

Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Szczecinie

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu ECHOmedia.info z siedzibą w Gryficach jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe