Dofinansowanie szkoleń z zakresu przeciwdziałania przemocy w rodzinie

  • 29.07.2020, 10:30
  • Centrum Prasowe Wojewody Zachodniopomorskiego
Dofinansowanie szkoleń z zakresu przeciwdziałania przemocy w rodzinie
100 tys. zł z budżetu państwa dla samorządu województwa na szkolenia dla osób, które zajmują się przeciwdziałaniem przemocy w rodzinie. Wojewoda zachodniopomorski Tomasz Hinc podpisał dziś umowę na przekazanie środków.

Tematyka szkoleń dofinansowanych z budżetu państwa może dotyczyć profilaktyki przemocy w rodzinie, sytuacji psychologicznej osób doznających przemocy czy też prawnych aspektów przeciwdziałania takim zachowaniom. Podmioty, które będą realizować szkolenia zostaną wyłonione przez samorząd województwa w otwartym konkursie ofert. Adresatami szkoleń będą m.in. pracownicy ośrodków pomocy społecznej, ośrodków wsparcia dla ofiar przemocy w rodzinie, gminnych komisji rozwiązywania problemów alkoholowych, organizacji pozarządowych realizujących zadania związane z przeciwdziałaniem przemocy w rodzinie oraz na rzecz jej ochrony. 

 

Pieniądze z budżetu państwa na szkolenia tego typu są rokrocznie przekazywane w ramach dotacji celowej na realizację zadań własnych samorządu województwa.

 

Centrum Prasowe Wojewody Zachodniopomorskiego

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu ECHOmedia.info z siedzibą w Gryficach jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe