Koszmarna droga przez Mechowo wkrótce przejdzie do historii

  • 22.07.2020, 20:25
  • red.
Koszmarna droga przez Mechowo wkrótce przejdzie do historii
Kilka miesięcy temu płotowski samorząd przystąpił do konkursu na dofinansowanie inwestycji z Funduszu Dróg Samorządowych. Okazało się, że pozytywne rozstrzygnięcie uzyskał wniosek na przebudowę i modernizację 800 metrowego odcinka drogi w Mechowie. We wtorek 21 lipca w Urzędzie Miejskim w Płotach podpisana została umowa na realizację tej inwestycji.

Mieszkańcy Mechowa mogą mieć powody do zadowolenia. Płotowski samorząd rozstrzygnął właśnie przetarg na przebudowę 800-metrowego odcinka z wykonaniem nowej konstrukcji nawierzchni jezdni, chodników, przejść dla pieszych, przystanków komunikacyjnych oraz zjazdów na pola uprawne i do posesji mieszkalnych, wymianę zniszczonych krawężników i obrzeży, wykonanie oznakowania pionowego i poziomego oraz usunięcie kolidujących z inwestycją drzew i krzewów i wykonanie nasadzeń zastępczych oraz przebudowę skrzyżowania z drogą powiatową.  Roboty obejmą także remont sieci wodociągowej i kanalizacji sanitarnej i zabezpieczeniem sieci TP.

Do postępowania przetargowego przystąpiło siedem firm. Najkorzystniejszą okazała się oferta firmy KRIOSTONE Krystian Suda z Karczewia zgodnie z którą wykonawca zrealizuje inwestycję za kwotę 2 036 270,25 złotych z czego 80% pokryje dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych.

Dla samorządu powód do radości to taki, że przetarg wygrała firma posiadająca siedzibę na terenie gminy Płoty.  Zawarta umowa przewiduje zakończenie prac w marcu przyszłego roku.

red.

Zdjęcia (4)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu ECHOmedia.info z siedzibą w Gryficach jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe