"Razem bezpieczniej" na rzecz pieszych

  • 16.07.2020, 19:11
  • Centrum Prasowe Wojewody Zachodniopomorskiego
"Razem bezpieczniej" na rzecz pieszych
Powiat świdwiński, Stargard i Barlinek, to zachodniopomorskie samorządy, które uzyskały rządową dotację na realizację projektów poprawiających bezpieczeństwo na przejściach dla pieszych. Środki przyznano w ramach „Programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań Razem bezpieczniej im. Władysława Stasiaka na lata 2018-2020”.

- Program Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji umożliwia powiatom i gminom uzyskanie dofinansowania na zwiększanie bezpieczeństwa najsłabiej chronionej grupy uczestników ruchu drogowego – mówi wojewoda zachodniopomorski Tomasz Hinc.

 

Dotacje z budżetu państwa uzyskały:

 

  1. Starostwo Powiatowe w Świdwinie, na realizację projektu pn. „Bezpieczna przestrzeń – modernizacja przejść dla pieszych na terenie Powiatu Świdwińskiego” – kwota dotacji 100.000 zł.

 

  1. Miasto Stargard, na realizację projektu pn. „Poprawa bezpieczeństwa na skrzyżowaniu ul. Limanowskiego z ul. Wojska Polskiego w Stargardzie” – kwota dotacji 100.000 zł.

 

  1. Gmina Barlinek, na realizację projektu pn. „Poprawa bezpieczeństwa pieszych w centrum Barlinka” – kwota dotacji 99.970 zł.
Centrum Prasowe Wojewody Zachodniopomorskiego

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu ECHOmedia.info z siedzibą w Gryficach jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe