Kolejna pula grantów sołeckich - umowy podpisane

  • 14.07.2020, 12:15
  • red.
Kolejna pula grantów sołeckich - umowy podpisane
W sali Liceum Ogólnokształcącego w Gryficach w towarzystwie starosty gryfickiego Ryszarda Chmielowicza wicemarszałek województwa zachodniopomorskiego Olgierd Kustosz podpisał umowy z przedstawicielami 8 sołectw z czterech gmin powiatu gryfickiego, które zwyciężyły w konkursie „Granty Sołeckie 2020.

To czwarta już edycja konkursu Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego „Granty Sołeckie”. Osiem wniosków sołectw z terenu powiatu gryfickiego które uzyskały dofinansowanie w wysokości 10 tys. złotych znalazło się wśród 180 najwyżej ocenionych propozycji z całego województwa.

W gminie Rewal beneficjentami tegorocznych grantów są sołectwo Pustkowo, które pozyskane pieniądze przeznaczy na rewitalizację placu zabaw oraz sołectwo Pobierowo, gdzie chcą odtworzyć istniejący przed laty ogródek jordanowski, inwestycja ma służyć  integracji nie tylko młodych mieszkańców ale też całych rodzin – zapewnia sołtys Pobierowa Przemysław Studziński.

W gminie Trzebiatów granty otrzymały sołectwa Gosław i Nowielice – tu także wnioski dotyczyły sfinansowania rewitalizacji placów zabaw. Jak zapewniał Grzegorz Olejniczak wiceburmistrz Trzebiatowa – to nie oznacza, że w tych miejscowościach nie było placów zabaw, ale są, są na tyle tyle zdekapitalizowane że mogą stanowić zagrożenie dla małych użytkowników i jest już najwyższy czas aby je wymienić i zmodernizować.

W gminie Płoty granty trafiły do sołectwa Dąbie w którym projekt obejmuje „zagospodarowanie przestrzeni publicznej”, natomiast w Modlimowie planują zagospodarowanie teren przy świetlicy wiejskiej i remizie OSP. – zadanie, przewiduje położenie polbruku do remizy strażackiej i utwardzenie terenu przed świetlicą tak aby utworzyć bezpieczną przestrzeń i bezkolizyjną dla użytkowników świetlicy oraz strażaków z OSP – zapewniała sołtys Modlimowa Andżelika Sobczak.

Z gminy Gryfice rywalizację o wsparcie wygrały sołectwa Kukań i Waniorowo. Tu także powstaną place zabaw. jak zauważyła Izabela Buniowska sołtys sołectwa Waniorowo, dzięki realizacji tego projektu dzieci będą miały bezpieczne i atrakcyjne miejsce do zabawy a być może uda się też „oderwać ich od smarfonów i komputerów i zaczną aktywnie spędzać więcej czasu na świeżym powietrzu.

„Celem konkursu „Sołeckie Granty” jest wyróżnienie sołectwa, podejmującego wartościowe inicjatywy na rzecz lokalnej społeczności takie jak: podnoszenie jakości i bezpieczeństwa życia mieszkańców, wzmacnianie udziału społeczności w podejmowaniu decyzji lokalnych, a także realizacja przedsięwzięć o charakterze kulturalnym, edukacyjnym, turystycznym i sportowym”. Cieszy fakt, że w kolejnych edycjach Urząd Marszałkowski znajduje coraz większe kwoty na wspieranie tych inicjatyw.

Jak przypomniał wicemarszałek Olgierd Kustosz w związku z duża aktywnością jednostek OSP udało się stworzyć osobny fundusz w ramach którego o granty mogą obiegać się strażacy z OSP.

red.

Zdjęcia (33)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu ECHOmedia.info z siedzibą w Gryficach jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe