Roby bawiły się na „Czytających Podwórkach”

  • 11.07.2020, 08:21
  • Trzebiatowski Ośrodek Kultury
Roby bawiły się na „Czytających Podwórkach”
Tym razem z naszą akcją „Czytające podwórka” dojechaliśmy do wsi Roby. Tam pani dyr. Renata Teresa Korek zachęcając dzieci do czytania i obcowania z przyrodą, zaprezentowała wiersze z książki „Wierszowanki do poduszki”. Były to wiersze o zwierzętach i otaczającej nas przyrodzie, o którą należy dbać i uczyć się ją chronić.

Niby dużo wiemy o przyrodzie, a jednak jest jeszcze wiele nie odkrytych tajemnic i ciekawostek, o których warto  rozmawiać. Po wysłuchaniu wierszy dzieci wykonały papierowe motylki  mając do dyspozycji bloki, flamastry, nożyczki, kleje, ołówki. Ta praca wymagała zręczności  i cierpliwości. Oprócz zabaw plastycznych były również zabawy ruchowe na świeżym powietrzu. Jak zawsze wiele pozytywnych emocji wzbudza chusta klanzowska i związane z nią kolorowe morskie przygody. Była również zabawa w „Myśliwego” zaprezentowana przez jedną z uczestniczek - Malinę.

Ostatnim punktem spotkania jest wręczenie książeczek, które są nagrodą za ekologiczną wiedzę i pracę podczas zajęć oraz zdrowy poczęstunek. Dziękujemy pani sołtys Marcie Gałdyś i pani Renacie Wraga opiekunce świetlicy, za współpracę  związaną z przygotowaniem miejsca spotkania.

Zadanie dofinansowane przez Powiat Gryficki

Trzebiatowski Ośrodek Kultury

Zdjęcia (20)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu ECHOmedia.info z siedzibą w Gryficach jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe