Minister Marlena Maląg spotkała się z mieszkańcami Gryfic

  • 09.07.2020, 22:27
  • red.
Minister Marlena Maląg spotkała się z mieszkańcami Gryfic
W czwartek 9 lipca na Placu Zwycięstwa w Gryficach odbyło się spotkanie pani minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Marleny Maląg z mieszkańcami Gryfic. Mimo padającego deszczu w spotkaniu wzięła udział spora grupa słuchaczy. Pani minister towarzyszył poseł na sejm RP Leszek Dobrzyński i Wicewojewoda Zachodniopomorski Marek Subocz. Spotkanie w Gryficach to element cyklu spotkań jakie odbywa pani minister w naszym województwie, do Gryfic przyjechała ze spotkania w Trzebiatowie a kolejny etap w Kamieniu Pomorskim.

Zapowiadając spotkanie poseł Leszek Dobrzyński powiedział „walczymy o naszą przyszłość ale i o naszą przeszłość, walczymy o naszą historię, o miejsca pracy i o to aby nasze dzieciaki nie musiały wyjeżdżać za granicę.”

Pani minister zaczynając od konkluzji, że mamy ważne zadanie do wykonania, mamy przekonać nieprzekonanych aby 12 lipca wzięli udział w głosowaniu i oddali głos na naszego prezydenta Andrzeja Dudę. Za takim wyborem – przekonywała pani minister – przemawia program który jest realizowany od 5 lat i powinien być realizowany przez kolejne 5 lat dla Polski, dla polskich rodzin. Będziemy się troszczyć przede wszystkim o tradycyjną rodzinę, to rodzice będą decydowali jak wychowywać swoje dzieci.

Tradycyjna rodzina jest zapisana w Konstytucji RP i jest dobrem najwyższymi my jesteśmy zobowiązani pracować dla polskich rodzin.

Prze ostatnie 5 lat dla rodzin zostało zrobione bardzo wiele i warto o tym powiedzieć.

To inwestycja w rodzinę bo rodzina to jest nasza przyszłość.Naszym obowiązkiem jest uczenie młodego pokolenia historii, uczenie tradycji narodowej – to jesteśmy zobowiązani teraz robić.

Realizujemy programy społeczne wsparcia dla rodzin z małymi dziećmi  do naszych seniorów. W tym przywrócenie wieku emerytalnego i godna rewoaloryzacja, to już zostało rozpoczęte, jest zagwarantowana ustawą 12 emerytura i jej gwarancją jest prezydent Andrzej Duda. Realizujemy program Senior+. Maleje ubustwo w polskim społeczeństwie. Rodziny otrzymały wsparcie szczególne. 1 lipca ruszył program Dobry Start. Złożono już 760 tys. wniosków, i wypłacono już ponad 370 tys. świadczeń.

Są dodatkowe środki dla rodzin dotkniętych epidemią koronawirusa. Nowy projekt pana prezydenta nad którym prace są właśnie finalizowane, to Bon turystyczny. Pozwoli polskim rodzinom poznanie uroków naszego kraju i wesprze naszych przedsiębiorców.

Stwarzamy instrumenty aby ratować miejsca pracy. Już 113 mld. złotych przekazano na ratowanie miejsc pracy. Musimy zainwestować w inicjatywy lokalne ale też i te wielkie rządowe, jak te drogowe czy też budowa Centralnego Portu Komunikacyjnego i przekop Mierzei Wiślanej i innych ważnych inwestycji rozwijających naszą gospodarkę.

Prezydent Andrzej Duda wystąpił z wnioskiem o wprowadzenie dodatku solidarnościowego dla osób tracących miejsca pracy w związku z epidemią. Naszym zadaniem jest realizowanie dobrej polityki dla ludzi, stwarzanie takich warunków aby młodzi ludzie chcieli pozostać w Polsce – i to robimy. Kończąc swoją wypowiedź pani minister po raz kolejny podkreśliła, że teraz najważniejszym zadaniem jest przekonywanie – na argumenty – nieprzekonanych abyśmy wspólnie wybory wygrali.

 

red.

Zdjęcia (9)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu ECHOmedia.info z siedzibą w Gryficach jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe