Płoty: Mamy "Program dla rolnictwa" - Konferencja prasowa Artura Łąckiego i Arkadiusza Marchewki

  • 07.07.2020, 19:48
  • red.
Płoty: Mamy "Program dla rolnictwa" - Konferencja prasowa Artura Łąckiego…
We wtorek 7 lipca przed Starym Zamkiem w Płotach odbyła się konferencja prasowa z udziałem posła Artura Łąckiego i Arkadiusza Marchewki.

Prezydencka kampania wyborcza wchodzi już w ostatnią decydującą fazę, kandydaci i ich sztaby wyborcze starają się do ostatniej chwili przekonać niezdecydowanych i zdobyć zwolenników dla swojego kandydata. Całej kampanii towarzyszą ogromne emocje a więc i ta ostatnia faza jest bardzo emocjonalna.

Którzy kandydaci potrafią przekonać do siebie większą liczbę zwolenników okaże się już w niedzielę. Najważniejszy cel to zmobilizować jak największą liczbę osób do udziału w głosowaniu.

Na konferencji w Płotach uczestnicy skoncentrowali się na trudnej sytuacji w rolnictwie. Przedstawiciele sztabu Rafała Trzaskowskiego odwiedzają rolników aby zaprezentować „Program dla rolnictwa”.

Mamy jasną ofertę dla rolników której nie zrealizował wcześniej prezydent Andrzej Duda:

- Andrzej Duda nie załatwił rolnikom podstawowej rzeczy, którą obiecał – zrównania dopłat unijnych. Rafał Trzaskowski mówi jasno – dopłaty muszą wzrosnąć do co najmniej 32 mld euro, czyli kwoty, którą wynegocjował rząd PO-PSL.

- Rafał Trzaskowski chce zwiększenia pomocy rządowej dla rodzinnych gospodarstw rolnych i wzrostu wydatków krajowych na rolnictwo do 3 proc. PKB.

- Andrzej Duda nie przedstawił żadnej konkretnej oferty dla strażaków ochotników. Interpelacja w sprawie zwiększenia dla nich emerytur została odrzucona. Rafał Trzaskowski proponuje, aby strażacy ochotnicy dostawali 5 proc. dodatku emerytalnego, jeśli przepracują w OSP 10 lat.

- Andrzej Duda chce budować oczka wodne. Rafał Trzaskowski wprowadzi nowy program wsparcia dla budowy infrastruktury związanej z retencją wody. Trzeba chronić rolników przed klęskami żywiołowymi!

Ruszamy do wszystkich powiatów województwa zachodniopomorskiego. Musimy być wszędzie. Musimy być w dużych miastach ale także w tych małych i na wsi. Kolejne etapy tej podróży to miejscowości Czarne, Słudwia, Mechowo i Wyszogóra a następnie gmina Brojce.

 

red.

Zdjęcia (5)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu ECHOmedia.info z siedzibą w Gryficach jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe