Gryfice: Konferencja poparcia dla Rafała Trzaskowskiego

  • 06.07.2020, 20:37
  • red.
Gryfice: Konferencja poparcia dla Rafała Trzaskowskiego
W poniedziałek 6 lipca na Placu Zwycięstwa w Gryficach odbyła się konferencja poparcia dla kandydatury Rafała Trzaskowskiego w II turze wyborów prezydenckich która odbędzie się już w niedzielę 12 lipca, z udziałem Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego Olgierda Geblewicza, posła na Sejm RP Artura Łąckiego, starosty gryfickiego Ryszarda Chmielowicza i burmistrza Gryfic Andrzeja Szczygła.

Dzisiaj – mówił marszałek Olgierd Geblewicz – Zachodniopomorski Trzaskobus dotarł na Ziemię Gryficką. To ostatnia prosta, zostało 5 dni kampanii, ale do północy w piątek będziemy ją prowadzili bardzo intensywnie na rzecz naszego kandydata Rafała Trzaskowskiego, bo głęboko wierzymy, że będzie on silnym kandydatem który odbuduje polską wspólnotę.

Wsparcie samorządowców dla jednego z nas, Rafała Trzaskowskiego który jest samorządowcem jest bardzo ważne.

Spór do którego sprowadza się debata o przyszłość Polski to również spór dotyczący samorządów. Czy samorządy po 30 latach mają rosnąć czy się zwijać – jak to ma w swoim programie Prawo i Sprawiedliwość i prezydent Andrzej Duda, czy też mają nadal stanowić główną siłę napędzającą zmiany w naszych małych ojczyznach, takich jak np. Gryfice i wszystkie gminy powiatu gryfickiego.

Ja głęboko wierzę w to, że mieszkańcy tej ziemi wybiorą mądrze, wybiorą samorządowca, wybiorą osobę która będzie patrzyła tej władzy na ręce, która nie będzie pozwalała na to aby budować scentralizowane monopaństwo, w którym będzie się mówiło, że w Warszawie wiedzą lepiej jak mieszkańcy Gryfic mają żyć, ale ma przekonywać, że my tutaj na dole potrafimy lepiej zorganizować sobie życie. Państwo ma przede wszystkim pomagać a nie przeszkadzać.

Będę całym sercem namawiał do głosowania na Rafała Trzaskowskiego bo go po prostu znam. Znam go jako człowieka otwartego , bardzo życzliwego , kolegę samorządowca który zawsze znajdzie czas abyśmy mogli porozmawiać, a z drugiej strony znam go jako osobę bardzo niezależną w swoich poglądach. Jemu nie można nic nakazać. To jest człowiek który słucha. Jeżeli się go przekona, to można iść z nim nawet w ogień. Jeżeli natomiast ma się słabe argumenty, które do niego nie trafiają to będzie się trzymał z boku, a jako prezydent – zastosuje prawo Veta.

Rafał Trzaskowski zapowiada, że jako prezydent zawsze będzie wspierał wszystkie dobre, służące mieszkańcom Polski inicjatywy, będzie takie ustawy podpisywał.. Nie ma zagrożenia, że konflikt na linii rząd prezydent spowoduje jakikolwiek paraliż. Natomiast na pewno będzie stawiał twarde veto wszędzie tam, gdzie naruszane są prawa słabszych, prawa mniejszości, gdzie naruszane są prawa samorządów, gdzie naruszana jest konstytucja, gdzie zagrożona jest w Polsce demokracja.

Dlatego taki gwarant naszego wspólnego bezpieczeństwa jest nam potrzebny.

Apeluję do wszystkich – idźmy 12 lipca na wybory. To jest  naprawdę święto demokracji.

Na Pomorzu Zachodnim zawsze mamy problemy z frekwencją. Ja dzisiaj ogłaszam jako Marszałek Województwa konkurs dla gmin naszego województwa. Gmina która będzie miała najwyższą frekwencję w poszczególnych kategoriach – bo gmina gminie nierówna – dla swojego najaktywniejszego sołectwa wygra 25 tys. złotych. (patrz plansza poniżej).

Do słów marszałka przyłączyli się pozostali samorządowcy:

Poseł Artur Łącki wystąpił z konkretnym zadaniem do wszystkich członków Koalicji Obywatelskiej, aktywistów i sympatyków Rafała Trzaskowskiego – „mam prośbę i zadanie” idźcie do wszystkich z dobrą nowiną: 

- że te wybory możemy wygrać,

- że od następnego miesiąca możemy zmienić sposób sprawowania władzy w kraju,

- że od następnego miesiąca zaczniemy zasypywać rowy między Polakami a nie je pogłębiać,

- że od przyszłego roku samorządy znowu będą wiodącą siłą naszych miast, miasteczek i wsi.

Te samorządy które po od 30 lat odbudowują po latach komunizmu nasz kraj.

Nie jesteśmy tymi, którzy chcą kogokolwiek wykluczyć z życia społecznego – my stoimy na stanowisku, że dla 39 mln. Polaków którzy mieszkają w tym kraju to jest ich dom i ich ojczyzna, i 39 mln. Polaków którzy mieszkają w naszej ojczyźnie mają mieć takie same prawa i mają być tak samo traktowani przez władze, prezydenta, premiera i wszystkich innych.

Chcemy tej zmiany dlatego, że ci którzy teraz rządzą nie robią tego i nie będą robili – z panem prezydentem Andrzejem Dudą – a tylko nadal pogłębiają animozje i pogłębiają wojnę Polsko – Polską, my chcemy to zasypać. Przez te ostatnie dni zrobię wszystko aby Rafał Trzaskowski wygrał.

Burmistrz Gryfic Andrzej Szczygieł – naszym wspólnym celem jest prezydent Rafał Trzaskowski – w ostatnich latach samorządność w Polsce trochę się chwieje, zabiera się nam uprawnienia i ogranicza przy tym pieniądze. Dlatego prezydentura Rafała Trzaskowskiego odpowiada mi jako wieloletniemu samorządowcowi, wspieram jego działalność i proszę wszystkich mieszkańców gminy Gryfice o oddanie swojego głosu na kandydata Koalicji Obywatelskiej Rafała Trzaskowskiego.

Starosta Gryficki Ryszard Chmielowicz – Jak ważne jest dla mnie to, żeby jednolicie wybrać prezydenta, szczególnie na Ziemiach Zachodnich gdzie naszym głównym atrybutem jest różnorodność, ale różnorodność to nie znaczy różnica – jesteśmy jednolici – a problemy samorządów czuje Rafał Trzaskowski.

Jestem święcie przekonany, że Rafał Trzaskowski poprzez swoją prezydenturę będzie wzmacniał lokalne samorządy.Oddajcie swój głos na Rafała Trzaskowskiego a podziały znikną z naszych małych ojczyzn.

 

red.

Zdjęcia (9)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu ECHOmedia.info z siedzibą w Gryficach jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe