„Czytające Podwórka” rozpoczęły wakacje w Kłodkowie

  • 06.07.2020, 14:12
  • Trzebiatowski Ośrodek Kultury
„Czytające Podwórka” rozpoczęły wakacje w Kłodkowie
Co roku akcja „Czytające podwórka” kierowana jest do dzieci z różnych wsi w naszej gminie. W tym roku to już X edycja projektu. Jako pierwszą odwiedziliśmy wieś Kłodkowo. Zachęcając dzieci do czytania i obcowania z przyrodą, propagując działania związane z ochroną środowiska, zdrowym stylem życia, racjonalnym korzystaniem z zasobów naturalnych oraz szeroko pojętą ekologią, bibliotekarka Karolina Kurczewska zaprezentowała zabawne wierszyki, dowcipy i zagadki z książek: „Bąki z naszej łąki” i „Witaj łąko ” Jolanty Karasińskiej.

Jak możemy wywnioskować po tytułach książek tematem przewodnim naszego spotkania była łąka. Niby dużo wiemy o przyrodzie, a jednak jest jeszcze wiele nieodkrytych tajemnic i ciekawostek, o których warto  rozmawiać. Po wysłuchaniu wierszy , dzieci starały się namalować własne wyobrażenie łąki  mając do dyspozycji bloki, farby, rolki po papierze toaletowym, plastikowe nakrętki, sztućce czy kubeczki. A zabawa  farbami zawsze sprawia dużo frajdy, nie tylko dzieciom, także zabawy było wiele. Oprócz zabaw plastycznych były również zabawy ruchowe na świeżym powietrzu. Jak zawsze wiele pozytywnych emocji wzbudza chusta klanzowska czy zabawa w „Pająka i muchy”. Ostatnim punktem spotkania było wręczenie książeczek, które są pamiątką i nagrodą za pracę podczas zajęć,  oraz ekologicznego poczęstunku.

 

Dziękujemy pani sołtys Monice Malec za współpracę  związaną z przygotowaniem miejsca spotkania.

Projekt „Czytające podwórka” otrzymał dofinansowanie z Powiatu Gryfickiego.

Trzebiatowski Ośrodek Kultury

Zdjęcia (49)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu ECHOmedia.info z siedzibą w Gryficach jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe