Płoty: Pomoc żywnościowa dla najbardziej potrzebujących

  • 02.07.2020, 12:10
  • red.
Płoty: Pomoc żywnościowa dla najbardziej potrzebujących
W piątek, 19 czerwca do Płotów dotarła pierwsza dostawa w ramach podpisanego przez samorząd porozumienia z Banku Żywności. To 27 ton żywności, na które składa się dwanaście różnych produktów tj. mleko, mielonki, puszki rybne czy olej zgromadzone zostały w Sali Domu Kultury i stąd sukcesywnie zostanie rozdzielona do najbardziej potrzebujących mieszkańców gminy.

Osoby uprawnione do odbioru pomocy żywnościowej musza spełniać określone kryteria dochodowe i formalne – listę tych osób sporządził Ośrodek Pomocy Społecznej i zgromadzona żywność sprawnie trafiła do uprawnionych osób.

Zapytany o zapotrzebowanie mieszkańców na taką pomoc burmistrz Radosław Mackiewicz wskazał, że te potrzeby są naprawdę duże i dotyczą w głównej mierze osób dorosłych. Bo o ile dla dzieci funkcjonuje wiele różnych programów społecznej pomocy, to osoby dorosłe znajdują się często w bardzo trudnej sytuacji gdyż ich te programy najczęściej nie obejmują.

Stąd inicjatywa samorządu aby nawiązać współpracę z Bankiem Żywności. W ramach tej współpracy pojawią się kolejne transporty żywnościowej pomocy.

red.

Zdjęcia (7)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu ECHOmedia.info z siedzibą w Gryficach jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe