Nowogard: Ponad milion złotych na oddłużenie szpitala

  • 02.07.2020, 23:40
  • str
Nowogard: Ponad milion złotych na oddłużenie szpitala Milion dla szpitala...
We wtorek 30 czerwca burmistrz Nowogardu na spotkaniu przed Szpitalem Rejonowym w Nowogardzie przekazał na ręce dyrektora szpitala Kazimierza Lembasa symboliczny czek na kwotę 1 mln złotych na „finansowe wsparcie” placówki.

Szpital w Nowogardzie, jak większość placówek służby zdrowia w naszym kraju boryka się z problemami związanymi z zadłużeniem w przypadku nowogardzkiego szpitala jest to ok 1 600 tys. złotych. Kwota 1.065.000 zł – w chwili przekazania czeku już powinna być na koncie szpitala  i pozwoli na pokrycie bieżących zobowiązań prowadzonej przez gminę placówki.

Dyrektor Kazimierz Lembas, dziękując za dotrzymanie słowa przez burmistrza i doprowadzenie do tego  finansowego wsparcia podkreślił, że teraz będzie mógł spłacić całość zadłużenia. Do podziękowań przyłączyli się też obecni napotkaniu były dyrektor Wojciech Włodarczyk i dr n. med. Marek Kowalczyk – specjalista chirurg.

Jak podkreślił burmistrz Robert Czapla - od zawsze mocno wspieramy nasz szpital, bez którego trudno sobie Nowogard wyobrazić. Gmina wykładała pieniądze na jego remont i rozbudowę, zakup sprzętu, a w sytuacji, gdy kolejne rządy nie do końca radzą sobie z finansowaniem służby zdrowia, trzeba też pokrywać jego zobowiązania. W teorii nowogardzianie mogą być leczeni w innych położonych w pobliżu szpitalach czy choćby w Szczecinie, ale tutaj wszyscy się znają, placówka ma wręcz rodzinny charakter i po prostu musi istnieć.

W spotkaniu przed szpitalem wzięli udział m.in. radni Lewicy oraz Polskiego Stronnictwa Ludowego, którzy wcześniej głosowali za przyjęciem uchwały o przekazaniu szpitalowi pieniędzy z budżetu gminy.

 

str

Zdjęcia (7)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu ECHOmedia.info z siedzibą w Gryficach jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe