Płoty: Absolutorium dla burmistrza

  • 27.06.2020, 23:02
  • red.
Płoty: Absolutorium dla burmistrza
W piątek 26 czerwca w sali Szkoły Podstawowej – z zachowaniem reżimu sanitarnego – odbyła się kolejna Sesja Rady Miejskiej w Płotach.

Głównym punktem porządku obrad była ocena pracy burmistrza w 2019 roku. Na wstępie odbyła się debata nad raportem o stanie gminy za 2019 rok. Następnie odbyło się głosowanie nad projektem uchwały o udzieleniu burmistrzowi wotum zaufania. Większością głosów Rada udzieliła Radosławowi Mackiewiczowi wotum zaufania.

W kolejnym punkcie,  po zapoznaniu się ze sprawozdaniem z wykonania budżetu za ubiegły rok i sprawozdaniem finansowym za 2019 rok, oraz po zapoznaniu się z opinią Regionalnej Izby Obrachunkowej i informacją o stanie mienia komunalnego gminy Płoty oraz stanowiskiem komisji rewizyjnej, Radni w głosowaniu nad wnioskiem w sprawie absolutorium dla burmistrza większością głosów udzielili burmistrzowi absolutorium.

W trakcie Sesji podjęto jeszcze uchwały w sprawie przygotowania dwóch ważnych dla mieszkańców gminy inwestycji - w sprawie współdziałania między jednostkami samorządu terytorialnego przy realizacji zadania inwestycyjnego pn.:"Przebudowa DW 109 w m. Płoty ul. Grunwaldzka" obejmującego zakresem przebudowę wodociągu wraz z uzbrojeniem sieci w zawory i hydranty oraz finansowania dla budowy świetlicy wiejskiej w Czarnem.

red.

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu ECHOmedia.info z siedzibą w Gryficach jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe