Nowa linia autobusowa w Drawsku

  • 27.06.2020, 15:28
  • Centrum Prasowe Wojewody Zachodniopomorskiego
 Nowa linia autobusowa w Drawsku
Wicewojewoda zachodniopomorski Marek Subocz podpisał dziś ze starostą drawskim Stanisławem Cybulą umowę na dopłatę w roku 2020 do nowej linii autobusowej w powiecie drawskim. Środki pochodzą z Funduszu rozwoju przewozów autobusowych o charakterze użyteczności publicznej.

W myśl przepisów ustawy o Funduszu, samorządy, które przystąpiły do programu, otrzymują od 1 kwietnia 2020 roku do końca br. 3 zł dopłaty do wozokilometra dla każdej nowo uruchomionej linii autobusowej.

- Fundusz to narzędzie, które zapobiega wykluczeniu komunikacyjnemu małych miejscowości – podkreśla wicewojewoda Marek Subocz – To lokalne władze samorządowe podejmują decyzję o tym, gdzie transport autobusowy jest konieczny, a rząd wspiera ich, dopłacając do uruchomionych połączeń.

 

Dzięki dofinansowaniu w powiecie drawskim zostanie uruchomiona linia w gminie Złocieniec. Autobus będzie kursował między miejscowościami: Nowe Worowo, Kluczewo, Bolegorzyn, Warniłęg i Cieszyno. Łączna długość tej linii komunikacyjnej to 49 km.

 

W województwie zachodniopomorskim środki z Funduszu w drugim naborze za 2020 rok w łącznej kwocie 917 tys. zł uzyskało 8 samorządów: 3 powiaty i 5 gmin. Odtworzonych zostanie kolejnych 10 linii komunikacyjnych o łącznej długości 476 km.

O wynikach naboru pisaliśmy tu: www.szczecin.uw.gov.pl/

Centrum Prasowe Wojewody Zachodniopomorskiego

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu ECHOmedia.info z siedzibą w Gryficach jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe