,,Zasłużeni dla Polonii” - memoriał Oldbojów Ku Pamięci Tadeusza Kowalczyka i Stefana Medyńskiego już za nami

  • 28.06.2020, 13:18
  • Grzegorz Ratajczyk
,,Zasłużeni dla Polonii” - memoriał Oldbojów Ku Pamięci Tadeusza Kowalczyka…
W sobotę 27 czerwca 2020 roku na Stadionie Miejskim w Płotach zebraliśmy się już po raz dziewiętnasty, aby uczcić pamięć śp. Tadeusza Kowalczyka i po raz piąty śp. Stefana Medyńskiego. Przed turniejem przedstawiciele oldbojów na Cmentarzach w Płotach i Trzebiatowie złożyli wieńce i kwiaty na grobie Pana Tadeusza i Stefana . Obaj byli wielkimi pasjonatami futbolu.

Przez wiele lat działali społecznie w świecie piłkarskim naszej małej miejscowości, zachęcając zarówno starszych jak i tych młodszych do gry w piłkę. Funkcjonowali w futbolu w innych rolach, bo Pan Stefan był klubowym działaczem, członkiem zarządu i jednym z założycieli drużyny oldbojów, a z kolei Pan Tadeusz to trener i zawodnik Polonii oraz Dyrektor SP Nr. 1 w Płotach.

W Turnieju piłkarskim spotkali się zawodnicy w kategorii oldbojów, a więc byli także ci, którzy grali na boisku z Tadeuszem i Stefanem, bądź byli ich podopiecznymi. W turnieju wzięły udział cztery drużyny: Polonia Płoty, Ikar Krosino, Radowia Radowo Małe i Sparta Gryfice.

Po oficjalnym otwarciu Turnieju przez małżonkę Tadeusza, Panią Alicję Kowalczyk i córkę Stefana, Panią Urszulę Medyńską, oldboje Wojciech Antoniak i Krzysztof Liszniański wręczyli okolicznościowe wiązanki kwiatów dla małżonki śp. Stefana, Pani Grażynie Medyńskiej i żonie śp. Tadeusza, Pani Alicji Kowalczyk. W trakcje otwarcia głos zabrał również Burmistrz Płot Radosław Mackiewicz, który otrzymał podziękowanie od Oldbojów Polonii Płoty za dotychczasowe wsparcie i współpracę.

W tegorocznej edycji turnieju zwyciężył zespół Radowi Radowo Małe , który wyprzedził Polonię Płoty, Ikara Krosino i Spartę Gryfice. Najlepszym zawodnikiem turnieju wybrano Artura Nabrzewskiego z Polonii. Najlepszym bramkarzem okrzyknięto Kamila Chorkos z Ikara a królem strzelców został Radosław Cytowicz z Radowi.

Puchary i wyróżnienia indywidualne, ufundowane przez Urząd Gminy. Zostały wręczone przez Z-cę Burmistrza – Edytę Podgórską i Dyrektora MGOKiS – Pawła Marka oraz Panie - Alicję Kowalczyk i Urszulę Medyńską. To bardzo piękne, że nasi wspólni choć nie żyjący już koledzy mają jeszcze takie grono przyjaciół, którzy nie tylko grają na boisku ale i wspólnie przy grillu potrafią powspominać dawne czasy.

Turniej ten pokazuje, że piłka jest dla wszystkich. Grają tu wszyscy – od nauczycieli zaczynając, po przez budowlańców i leśników, a na służbach mundurowych kończąc. Skromnym dowodem pamięci o Nich, był wspomniany wyżej Memoriał Oldbojów.

Memoriał zakończyło wspólne spotkanie . Była więc znakomita okazja, aby powspominać piłkarskie mecze z minionych lat i spotkać dawno niewidzianych znajomych. Co prawda w takich Turniejach najważniejszy jest udział i idea, ale słowa podziękowania dla wszystkich, którzy uczestniczyli i rywalizowali w Memoriale Oldbojów ,,Zasłużonych dla Polonii” Ku Pamięci Tadeusza Kowalczyka i Stefana Medyńskiego.

Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji tego Memoriału, a szczególnie Krzysztofowi Liszniańskiemu. Równie serdecznie dziękują wszystkim uczestniczącym i obserwującym tegoroczny Memoriał, w tym – przedstawicielom mediów: Stanisław Razmus, Przewodniczącej Komisji Oświaty, Sportu …..- Agnieszce Antoniak i bratu Tadeusza – Mirosławowi Kowalczyk wraz z żoną. Za rok 20. i 6. Memoriał!

 

Foto: Stanisław Razmus

Grzegorz Ratajczyk

Zdjęcia (45)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu ECHOmedia.info z siedzibą w Gryficach jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe