Poranne koszenie chwastów czyli pielęgnacja upraw

  • 22.06.2020, 09:41
  • Nadleśnictwo Gryfice
Poranne koszenie chwastów czyli pielęgnacja upraw fot.P.Figura
W miesiącu czerwcu na terenie Nadleśnictwa Gryfice już wczesnym rankiem słychać wykaszarki pracowników Zakładów Usług Leśnych, którzy usuwają chwasty na uprawach leśnych. Zaplanowaliśmy w bieżacym roku do pielęgnacji 512 ha.

Największym zagrożenie dla sadzonek są: trzcinnik, śmiałek, malina, jeżyna, żarnowiec i paprocie. Usuwa się chwasty porastające międzyrzędy, a także te rosnące pomiędzy sadzonkami w rzędzie. Małe i delikatne drzewka nie są w stanie oprzeć się konkurencji szybko rozwijających się chwastów. Zabieg wykaszania jest dość trudny wymagający dużej uwagi aby nie wykosić i nie uszkodzić młodych drzewek. Inaczej pielęgnujemy światłożądną sosnę, inaczej lubiącego ocienienie buka, a jeszcze inaczej dęba, który lubi boczne ocienienie ale nie lubi „parasola nad głową”. Niewłaściwie wykonana pielęgnacja przyniosłaby więcej szkody niż pożytku.

Renata Pietrzak

 

Nadleśnictwo Gryfice

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu ECHOmedia.info z siedzibą w Gryficach jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe