Funkcjonariusze Służby Więziennej pomogli dzieciom z Placówki Opiekuńczo-Terapeutycznej w Dębnie

  • 26.06.2020, 09:47
  • Dyrekcja Okręgowa Służby Więziennej w Szczecinie
Funkcjonariusze Służby Więziennej pomogli dzieciom z Placówki Opiekuńczo-Terapeutycznej  w Dębnie
Nie ustajemy z pomocą w ramach akcji #ResortSprawiedliwościPomaga

Funkcjonariusze z Zakładu Karnego w Gorzowie Wlkp., zgodnie z wcześniejszą obietnicą ponownie odwiedzili Regionalną Placówkę Opiekuńczo-Terapeutyczną w Dębnie. W czasie pierwszej wizyty
z okazji Dnia Dziecka, kiedy przekazywali nagrane przez siebie bajki dla najmłodszych, dowiedzieli się, że dzieciom skradziono rowerki. Postanowili więc pomóc.

 

Wśród funkcjonariuszy Zakładu Karnego w Gorzowie Wlkp.  ogłosiliśmy zbiórkę dla dzieci z RPOT w Dębnie. Odzew ze strony naszych funkcjonariuszy przerósł wszelkie oczekiwania. Zebraliśmy ogromne ilości odzież, zabawek  i książek. Na szczególne słowa uznania zasługuje wyjątkowe zaangażowanie w akcję funkcjonariuszy działu ochrony oraz działu penitencjarnego – powiedział kpt. Tomasz Nowosadzki rzecznik prasowy Zakładu Karnego w Gorzowie Wlkp.

 

Mimo dużego entuzjazmu gorzowskich więzienników nadal brakowało tak wyczekiwanych rowerków. Z pomocą przyszedł znany gorzowski społecznik – pan Marek Rybka, który jest również pomysłodawcą akcji „Nakręcony Gorzów” - Stowarzyszenie „Gorzów to My” oraz przedsiębiorstwo „Eneris” którzy ofiarowali pięć rowerków dziecięcych. Rowery wymagały naprawy i tutaj ponownie z pomocą przyszli funkcjonariusze gorzowskiej jednostki penitencjarnej. W wolnym czasie naprawili dziecięce rowery. Dzięki temu z wielką radością

 

Z-ca Dyrektora Zakładu Karnego w Gorzowie Wlkp. mjr Robert Pacholski wspólnie z Małgorzata Świąder przedstawicielem firmy „Eneris” i Markiem Rybką mogli na ręce pani Marii Żurkowskiej-Mróz Dyrektor RPOP w Dębnie przekazać zebrane podarunki.

 

Oczywiście funkcjonariusze gorzowskiej jednostki penitencjarnej nie powiedzieli ostatniego słowa i za jakiś czas ponownie pojawią się w Regionalnej Placówce Opiekuńczo-Wychowawczej w Dębnie.

 

Dyrekcja Okręgowa Służby Więziennej w Szczecinie

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu ECHOmedia.info z siedzibą w Gryficach jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe