Gmina Nowogard chce wspierać leczenie niepłodności

  • 26.06.2020, 09:09
  • red.
Gmina Nowogard chce wspierać leczenie niepłodności
W czwartek 25 czerwca w Urzędzie Miejskim w Nowogardzie odbyła się konferencja prasowa na której uzyskaliśmy informację dotyczącą przygotowanego przez Wydział Spraw Społecznych i Obywatelskich Urzędu Miasta w Nowogardzie programu dotyczącego wsparcia dla par wymagających leczenia niepłodności.

W związku z sytuacją – czytamy w komunikacie prasowym - kiedy coraz więcej mieszkańców Gminy ma problem z naturalną koncepcją, co jest odzwierciedleniem sytuacji ogólnokrajowej, gdzie leczenia niepłodności wymaga nawet 15 % polskich par, napływają do nas zgłoszenia i zapytania od wielu rodzin odnośnie wsparcia w temacie leczenia niepłodności.

Jako że program cieszy się ogromnym powodzeniem w innych miastach, dla przykładu w Szczecinie, Szczecinku czy Kołobrzegu, Gmina Nowogard również chce wziąć udział w tego typu przedsięwzięciu wychodząc naprzeciw realnym potrzebom mieszkańców.

Program zakłada wielopłaszczyznową pomoc parom bezskutecznie starającym się o poczęcie biologicznego potomstwa i stanowi realizację zadań własnych gminy, do których należy zaspakajanie zbiorowych potrzeb wspólnoty, w tym realizacja polityki prorodzinnej.

Program przewiduje wsparcie finansowe, medyczne, psychologiczne i społeczne dla mieszkańców gminy, którzy borykają się z problemem niepłodności, co dalej przełoży się na poprawę panujących obecnie niekorzystnych trendów demograficznych.

Pragniemy nadmienić, iż program polityki zdrowotnej uzyskał pozytywną opinię rządowej Agencji Oceny Technologii i Taryfikacji, co jest jednym z warunków uzyskania dofinansowania programu z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego , przewidującego wsparcie w wysokości 50%wartości programu. Całkowity koszt programu w latach 2020-2022 wyniesie 200 000zł i będzie finansowany z budżetu gminy.

Każda para zakwalifikowana przez realizatora programu będzie mogła uzyskać wsparcie pokrywające 50 % kosztów leczenia niepłodności w kwocie do 10 000 zł.

Liczymy na pozytywne zaopiniowanie programu i przyjęcie programu do realizacji przez Radę Miejską na najbliższej sesji. Jeśli Radni zagłosują za przyjęciem programu, skorzystają nie tylko sami zainteresowani, a więc nowogardzkie pary , ale cała Gmina Nowogard poprzez zmniejszenie odsetka par bezdzietnych.

Czy Radni Miejscy wykażą zrozumienie dla programu i udzielą wsparcia tej godnej uwagi i ważnej dla wielu mieszkańców gminy unicjatywy dowiemy się już na najbliższej Sesji Rady Miejskiej w poniedziałek 29 czerwca.

red.

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu ECHOmedia.info z siedzibą w Gryficach jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe