Prezydencki spot Szymona Hołowni o demokracji

  • 23.06.2020, 00:21
  • Biuro Prasowe Sztabu Szymona Hołowni
Prezydencki spot Szymona Hołowni o demokracji
„Demokracja nie oznacza rządów większości. W demokracji jest miejsce dla każdego. Każdy głos jest ważny.” – mówi Szymon Hołownia #Hołownia2020

Tekst ze spotu wyborczego:

„Demokracja jest super, ale czy na pewno rozumiem co to jest demokracja?

Niektórzy mówią, że demokracja to rządy większości. Wyobraźmy więc sobie drużynę, która udaje się̨ na zawody. W pewnym momencie dociera do rwącej rzeki. Można próbować ją przepłynąć́ albo iść́ do mostu, który jest bardzo daleko. Drużyna głosuje: na 10 zawodników 7 chce płynąć́, a 3 iść́ do mostu. A więc płyną̨; jednak okazuje się̨, że ci którzy chcieli iść́ do mostu, nie umieją̨ pływać́ i toną. Dalej idzie więc już̇ tylko 7 zawodników. Po jakimś́ czasie docierają̨ do wysokiej góry. Można się̨ na nią̨ wspiąć́, ale to będzie meczące. Można też przejść́ wąskim tunelem. Znów głosują̨: 5 jest za tunelem, a 2 za przejściem górą. Idą zatem tunelem. Jednak okazuje się̨, że ci dwaj, którzy chcieli iść́ górą, są̨ zbyt duzi nie mieszczą̨ się̨ do tunelu. Z drugiej strony wychodzi więc tylko 5. W końcu docierają̨ na zawody, ale przegrywają̨, bo jest ich za mało.

Tak jest z demokracją. W prawdziwej demokracji większość́ musi się̨ liczyć́ z mniejszością̨. Bo bez niej nie ma drużyny. Nie ma społeczeństwa. Dziś́ sejm i rząd dbają̨ tylko o swoich. Ale Prezydent musi być́ prezydentem różnych Polaków. Prezydent musi być́ głową i sercem.

 

Biuro Prasowe Sztabu Szymona Hołowni

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu ECHOmedia.info z siedzibą w Gryficach jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe