Podziękowania dla Grupy Azoty

  • 24.06.2020, 20:31
  • Centrum Prasowe Wojewody Zachodniopomorskiego
Podziękowania dla Grupy Azoty Podziękowania
Stacja pipetująca NIMBUS oraz aparat do badania próbek, których zakup sfinansowała Grupa Azoty, już pracuje w Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Szczecinie. Dziś wojewoda zachodniopomorski Tomasz Hinc podziękował prezesowi dr. Wojciechowi Wardackiemu za wsparcie.

- Zaangażowanie Grupy Azoty w pomoc podczas pandemii koronawirusa to świetny przykład społecznej odpowiedzialności biznesu – mówi wojewoda Tomasz Hinc – Dziękuję za to hojne wsparcie. Kolejny, tak wysokiej klasy sprzęt, jak ten zakupiony dzięki Grupie Azoty, znacząco podnosi możliwości badawcze laboratorium WSSE w Szczecinie.

 

- Spółki Grupy Azoty czują silną więź ze społecznościami lokalnymi, w których funkcjonują. Dlatego nasza pomoc na walkę z epidemią koronawirusa, która w skali całej Grupy objęła darowizny o wartości ponad 3,2 mln zł, została skierowana przede wszystkim tam, gdzie jesteśmy obecni – powiedział dr Wojciech Wardacki, prezes Grupy Azoty.

 

Poza sprzętem laboratoryjnym, zakupionym przez Grupę Azoty Police dla WSSE w Szczecinie, dodatkowo spółka przekazała środki finansowe na zakup materiałów zużywalnych, niezbędnych do przeprowadzania testów. Ale to nie jedyne wsparcie dla służb Pomorza Zachodniego - Grupa Azoty Police podczas epidemii koronawirusa wsparła finansowo także Regionalny Szpital w Kołobrzegu.  Natomiast wsparcie rzeczowe otrzymały Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego w Szczecinie, Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Policach oraz Szpital Rehabilitacyjny im. św. Boromeusza w Szczecinie. Spółka przekazała również m.in. maseczki i kombinezony ochronne oraz środek dezynfekcyjny.

 

Centrum Prasowe Wojewody Zachodniopomorskiego

Zdjęcia (1)

sprzęt laboratoryjny WSSE

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu ECHOmedia.info z siedzibą w Gryficach jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe