Naklejki ostrzegawcze – sposób na zapewnienie bezpieczeństwa w miejscach publicznych

  • 23.06.2020, 13:52
  • CommPlace
Naklejki ostrzegawcze – sposób na zapewnienie bezpieczeństwa w miejscach publicznych Etykiety samoprzylepne z nadrukiem
Według badań przeprowadzonych przez międzynarodową agencję badawczą YouGov jedynie 40% Polaków uważa, że najgorsza faza koronawirusa już za nami. Za nami także kolejny etap odmrażania gospodarki. W jaki sposób zatem zapewnić bezpieczeństwo swoim klientom, pacjentom, czy użytkownikom obiektu? Rozwiązaniem mogą być naklejki ostrzegawcze, które przypominać będą o zachowaniu odpowiednich wytycznych.

Jeszcze kilka miesięcy temu nie pomyślelibyśmy, że jedną z głównych naszych trosk będzie utrzymanie odległości w miejscach publicznych, częsta dezynfekcja rąk, pilnowanie, by bez potrzeby nie dotykać powierzchni. Przede wszystkim – oczywiście noszenie maseczek. W momencie, w którym coraz więcej sklepów i placówek otworzyło swoje podwoje, ich obowiązkiem stało się zapewnienie utrzymania wymaganych odległości między osobami przebywającymi w środku. Właściciele, czy osoby zarządzające powinny także stworzyć warunki sprzyjające utrzymaniu higieny i bezpieczeństwa. W miejscach publicznych nie jest to łatwe. Z pewnością można się wesprzeć właściwymi komunikatami. Jako że szacuje się, że aż 65% populacji to wzrokowcy, warto to zrobić w formie komunikatu graficznego. Stąd dobrym rozwiązaniem jest umieszczenie w najbardziej newralgicznych miejscach graficznych oznaczeń. Na przykład w takiej formie jak naklejki ostrzegawcze i informacyjne.

Naklejki ostrzegawcze – rodzaje

Wśród rodzajów etykiet znaleźć można:

Etykiety ostrzegawcze na podłogę

Zachowują odpowiednią przyczepność do podłóg z materiałów typu: kafelki, panele, beton szlifowany, powierzchnie lakierowane.

Etykiety samoprzylepne z nadrukiem informacyjne

Zachowują odpowiednią przyczepność do płaskich powierzchni wykonanych z takich materiałów jak: szkło, glazura, lakierowane drewno i metale, aluminium oraz niektórych tworzyw sztucznych.

Etykiety nakazu i zakazu

Zachowują odpowiednią przyczepność do płaskich powierzchni wykonanych z takich materiałów jak: szkło, glazura, lakierowane drewno i metale, aluminium oraz niektórych tworzyw sztucznych, a także powierzchni tapicerowanych i sztucznej skóry.

 

 

- Istotnym elementem, na który wielu właścicieli lub zarządców obiektów często zwraca uwagę jest bezproblemowe usunięcie etykiety po okresie użytkowania – mówi Aleksander Wolny, kierownik Działu Rozwoju Produktu z firmy Etisoft, która produkuje naklejki ostrzegawcze dostępne w ramach oferty Personal Protection. - Warto także wybrać etykiety, które są odporne na ścieranie oraz działanie środków czyszczących, detergentów i płynu do dezynfekcji. Dzięki temu dłużej zachowają swoją właściwość – dodaje ekspert z Etisoft.

 

 

Etykiety samoprzylepne z nadrukiem – w jakich miejscach je wyeksponować?

Naklejki ostrzegawcze warto wyeksponować zarówno w przypadku stanowisk pracy, jak i całych obiektów np.:

- na podłodze w sklepie (naklejki ostrzegawcze przypominające o zachowaniu dystansu),

- na szybie sklepu (informujące o konieczności zakładania maseczek),

- na siedzeniu w kinie (oznaczając dostępne miejsca).

Etykiety samoprzylepne z nadrukiem sprawdzą się w centrach handlowych, marketach budowlanych, hotelach, restauracjach, kinach, urzędach, zakładach pracy, magazynach, placówkach usługowych (np. fryzjer, kosmetyczka), szpitalach, czy przychodniach.

 

Oznaczenia oraz etykiety informacyjne i ostrzegawcze, razem z oferowanymi przez Etisoft w sklepie internetowym samoprzylepnymi maseczkami jednorazowymi i przyłbicami to przede wszystkim solidny zestaw ułatwiający przystosowanie obiektu i załogi do ponownego udostępnienia i kontaktu z osobami z zewnątrz.

Do grupy produktów Personal Protection dołączyły obecnie:

  • etykiety informacyjne (np. dezynfekuj dłonie, wchodzić pojedynczo, jedna osoba przy kasie, załóż maseczkę ochronną)
  • nakazu i zakazu (np. nie siadaj w grupie, nie siadać, zakaz używania telefonów)
  • etykiety podłogowe, ostrzegawcze
  • i inne wspierające działania profilaktyczne w związku z Covid 19, także jako zestawy etykiet.

Szczegółowe informacje o poszczególnych produktach znajdziesz w e-sklepie.

Zapraszamy: https://sklep.etisoft.pl/pl/c/Etykiety/23

CommPlace

Zdjęcia (2)

Etykiety samoprzylepne z nadrukiem

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu ECHOmedia.info z siedzibą w Gryficach jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe