Wszystko, czego potrzebują Twoje włosy daje nam sama natura. Wybieraj odpowiednie kosmetyki

  • 23.06.2020, 13:04
  • Materiał Partnera
Wszystko, czego potrzebują Twoje włosy daje nam sama natura. Wybieraj…
Niekorzystny wygląd włosów trudno zignorować, zwłaszcza kobietom, dla których jest to jeden z ważniejszych aspektów decydujących o urodzie. Może się wydawać, że dziś, gdy rynek oferuje nam niezliczone odżywki, szampony i inne preparaty, zaradzenie takiemu problemowi jest proste jak nigdy. Jeśli interesuje nas jedynie doraźne jego maskowanie, można by takiemu stanowisku przyznać rację. Czyż jednak nie bardziej poprawi nam samopoczucie fakt, że nasze włosy będą piękne po prostu z natury?

Zastanów się, zanim jeszcze raz sięgniesz po popularne preparaty

 

Przywykliśmy do tego, że oczekujemy od oferowanych nam wyrobów natychmiastowego efektu i te kosmetyczne nie stanowią wyjątku. Czy oczekiwanie to zostało wykreowane przez producentów czy też była to jedynie ich odpowiedź, nie ustalimy. Pewne jest tylko jedno – sprostać mu można jedynie dostarczając preparaty zdolne tylko doraźnie zamaskować rzeczywisty stan, w jakim znajdują się nasze włosy.

Nie jest to jednak jedyny problem. To działanie, choć krótkotrwałe i wymagające ustawicznego ponawiania, długofalowo może nieść ze sobą trudne do przewidzenia skutki za sprawą stosowanych tu szkodliwych, za to tanich składników. Znajdziemy tam więc np. oleje mineralne, których zadaniem jest m.in. ochrona włosów przed wysuszeniem, jednak szczelna warstwa przez nie tworzona także im nie służy. Podobnie jak ta tworzona przez silikony, które za to nadają tą piękną gładkość, miękkość  i sprężystość. Do tego dochodzą jeszcze substancje stosowane po to, by ułatwiać użycie danego produktu, takie jak szkodliwe glikole polietylenowe zapewniające odpowiednią lepkość. Wspomnieć należy też o parabenach wykorzystywanych w roli konserwantów. Wszystko to sprawia, że kosmetyki naturalne do włosów, w jakie można zaopatrzyć się np. dzięki ofercie sklepu Organic24, cieszą się coraz większym zainteresowaniem.

 

Stosuj kosmetyki naturalne do włosów i dbaj o cały organizm

 

Nasza skóra z pewnością odetchnie z ulgą nie będąc narażana na agresywne dla jej warstwy lipidowej szampony z SLS. Podobnie korzystny skutek przyniesie sięganie po naturalne odżywki, warto jednak mieć na uwadze, że ich działanie jest inne i wymaga nieco czasu. Chodzi wszak o wspomożenie naturalnych procesów organizmu.

Jemu też powinniśmy poświęcić więcej uwagi, jeśli z włosami naprawdę dzieje się źle. Przy dobrym zdrowiu i kondycji nie powinny one wszak wyglądać niekorzystnie, jakkolwiek zanieczyszczone powietrze, chemia, gorące prostownice czy chlor w basenowej wodzie nie będzie im służył. Poważne kłopoty z przesuszaniem czy łamliwością to mogą dowody głębszych problemów, toteż powinny nas skłonić do refleksji nad dietą i trybem życia. Dbaj więc o swoje zdrowie kompleksowo, prawidłowo się odżywiając i stroniąc od niepotrzebnej, agresywnej chemii obecnej w popularnych kosmetykach, której i tak jest w naszym otoczeniu bardzo dużo. Po cóż więc narażać się na nią bardziej? Wówczas przyjdzie moment, gdy w lustrze zobaczyć będzie można wreszcie zupełnie naturalne, autentyczne piękno własnych włosów. Czyż nie warto?

Materiał Partnera

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu ECHOmedia.info z siedzibą w Gryficach jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe