Skazani z nowogardzkiego więzienia wykonali budy dla bezdomnych zwierząt

  • 23.06.2020, 12:41
  • Dyrekcja Okręgowa Służby Więziennej w Szczecinie
Skazani z nowogardzkiego więzienia wykonali budy dla bezdomnych zwierząt
Sytuacja schronisk dla bezdomnych zwierząt w Polsce w czasie epidemii COVID-19 jest bardzo trudna. Są one zamykane dla osób z zewnątrz, które do tej pory w znaczący sposób swoją pomocą wspierały funkcjonowanie tych placówek. Obecnie nie mogą tego robić, a nowych darczyńców nie przybywa.

W związku z powyższym w maju kierownictwo Komunalnego Schroniska
dla Bezdomnych Zwierząt z siedzibą w Sosnowicach zwróciło się do Dyrektora Zakładu Karnego
w Nowogardzie z prośbą  o wykonanie kilku bud dla pisaków ze schroniska. Odpowiedź mogła być tylko jedna – oczywiście pomożemy. W efekcie powstało 6 solidnych i funkcjonalnych bud wykonanych zgodnie z projektem przesłanym przez kierownictwo schroniska.  Przekazanie ich przez delegację funkcjonariuszy z ZK Nowogard było prawdziwą przyjemnością.

           

Zaangażowanie skazanych do udziału w tym projekcie stanowi ważny element procesu ich resocjalizacji. Daje wymierne poczucie bycia pożytecznym i potrzebnym. Natomiast
w wymiarze społecznym pokazuje, że skazani w czasie odbywania kary odpracowują swoją winę poprzez pożyteczną pracę. –
powiedział kpt. Przemysław Sońtka. 

 

To kolejny apel, na który odpowiedzieliśmy pomocą w ramach akcji
#ResortSprawiedliwościPomaga. Wcześniej wsparliśmy schroniska w Choszcznie, Kiczarowie oraz Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami oddział w Szczecinie.

Dyrekcja Okręgowa Służby Więziennej w Szczecinie

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:

  • TAGI:
  • sw

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu ECHOmedia.info z siedzibą w Gryficach jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe