ZASADY KORZYSTANIA ZE ŚWIETLIC WIEJSKICH W GMINIE GRYFICE W OKRESIE PANDEMII COVID –19 OBOWIĄZUJĄCE OD 08 CZERWCA 2020r.

  • 15.06.2020, 10:09
  • Gryficki Dom Kultury
ZASADY KORZYSTANIA ZE ŚWIETLIC WIEJSKICH W GMINIE GRYFICE    W OKRESIE PANDEMII  COVID –19  OBOWIĄZUJĄCE OD 08 CZERWCA 2020r.
Mając na uwadze bezpieczeństwo i ochronę zdrowia, a także zminimalizowanie ryzyka zakażenia koronawirusem zostają wprowadzone do odwołania zasady korzystania ze świetlic wiejskich, które obowiązują wszystkich uczestników zajęć kulturalno-oświatowych oraz osoby wynajmujące - organizatorów prywatnych uroczystości.

Od 08 czerwca 2020r. działalność kulturalno-oświatowa oraz społeczna (zajęcia dla  dzieci i młodzieży, spotkania kół gospodyń wiejskich, spotkania Rad Sołeckich i mieszkańców) w świetlicach wiejskich będzie prowadzona z bezwzględnym zachowaniem    i z obowiązkiem przestrzegania następujących zasad:

ze świetlic korzystać mogą wyłącznie osoby zdrowe, bez jakichkolwiek objawów chorobowych,

wszystkie osoby uczestniczące w zajęciach/ spotkaniach będą ewidencjonowane,

przestrzeganie zachowania dystansu min. 2m (4m2 na osobę) pomiędzy uczestnikami,

wydzielenie obowiązkowej strefy przed wejściem do lokalu do dezynfekcji rąk,

dezynfekcja rąk przez każdego uczestnika spotkania przed wejściem do lokalu,

uczestnicy spotkania nie mają obowiązku noszenia maseczek,

po zakończeniu spotkania należy wywietrzyć lokal oraz zdezynfekować stoły, krzesła, sanitariaty, klamki i uchwyty, itp.,

używane naczynia kuchenne należy wyparzyć w temperaturze powyżej 60 stopni C,

 

Korzystający ze świetlic wiejskich zobowiązani są do przestrzegania niniejszych zasad, a w szczególności zaleceń Głównego Inspektora Sanitarnego.

 

Od 08 czerwca 2020r. świetlice wiejskie na organizację okolicznościowych uroczystości rodzinnych udostępniane będą z bezwzględnym zachowaniem i obowiązkiem przestrzegania następujących zasad:

wydzielenie obowiązkowej strefy przed wejściem do lokalu do dezynfekcji rąk,

zaopatrzenie się w płyn dezynfekujący,

dezynfekcja rąk przez każdego uczestnika uroczystości przed wejściem do lokalu,

uczestnicy uroczystości nie mają obowiązku noszenia maseczek,

po zakończeniu uroczystości należy wywietrzyć lokal, oraz zdezynfekować stoły, krzesła, sanitariaty, klamki i uchwyty, itp.,

wszystkie używane naczynia kuchenne należy wyparzyć w temperaturze powyżej  60 stopni C.

 

Korzystanie ze świetlic wiejskich wymaga wcześniejszej rezerwacji u opiekuna świetlicy, a w przypadku wynajmu podpisania umowy użyczenia,

 

Świetlica zostanie udostępniona po wcześniejszym podpisaniu oświadczenia o zobowiązaniu do przestrzegania w/w zasad przy podpisaniu  umowy najmu  w sekretariacie GDK.

 

Osoba dokonująca rezerwacji/wynajmu przyjmuje pełną odpowiedzialność za uczestników spotkania/uroczystości oraz za przestrzeganie w/w zasad.

Gryficki Dom Kultury

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu ECHOmedia.info z siedzibą w Gryficach jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe