Blisko 2 mln złotych trafi do gminy Nowogard

  • 10.06.2020, 13:09
  • Redakcja
Blisko 2 mln złotych trafi do gminy Nowogard
W poniedziałek 8 czerwca w Urzędzie Miejskim w Nowogardzie została podpisana umowa na dofinansowanie budowy oczyszczalni ścieków wraz z siecią kanalizacyjną w Słajsinie. Gmina Nowogard otrzymała prawie 2 miliony złotych dotacji z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na realizację inwestycji na którą mieszkańcy Słajsina bardzo oczekiwali, to ogromne ułatwienie życia w ich miejscowości.

W sali posiedzeń Rady Miejskiej burmistrz Nowogardu Robert Czapla w obecności skarbnika, radnych Rady Miejskiej i przedstawicieli sołectw podpisał umowę na dofinansowanie kwotą 1.936 tys. złotych na budowę kanalizacji sanitarnej w miejscowości Słajsino, w ramach programu Rozwoju Obszarów Wiejskich Umowę przywiózł wicemarszałek województwa zachodniopomorskiego Stanisław Wziątek. Dotacja z Urzędu Marszałkowskiego to 63 procent planowanej inwestycji, resztę dołoży gmina Nowogard i Regionalny Zakład Gospodarowania Odpadami Celowego Związku Gmin R-XXI w Słajsinie, który także zostanie podłączony do powstającej instalacji sanitarnej.

Przedstawiciele Słajsina nie ukrywali radości, że udało się znaleźć finansowanie inwestycji, której koszt ok. 3.200 tys złotych byłby nie „do udźwignięcia” przez budżet gminy.

Nawiązując do wizyty marszałka Stanisław Wziątka Robert Czapla podkreślił, że podpisana właśnie umowa to kolejne dofinansowanie ważnych ale i kosztownych inwestycji możliwych dzięki temu do zrealizowania potrzeb mieszkańców zarówno miasta jak i obszarów wiejskich gminy Nowogard.

Redakcja

Zdjęcia (7)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu ECHOmedia.info z siedzibą w Gryficach jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe