Maseczki ochronne dla domów dziecka i domu pomocy społecznej.

  • 05.06.2020, 21:58
  • Dyrekcja Okręgowa Służby Więziennej w Szczecinie
Maseczki ochronne dla domów dziecka i domu pomocy społecznej.
Areszt Śledczy w Międzyrzeczu w ramach wspólnej akcji Ministerstwa Sprawiedliwości oraz Służby Więziennej pod nazwą „Resort Sprawiedliwości Pomaga” udzielił wsparcia dla Domu Dziecka w Skwierzynie, Domu Pomocy Społecznej w Międzyrzeczu, a także dla instytucji z sąsiedniego powiatu – Domu Dziecka w Sulęcinie.

W środę, 3 czerwca br. dyrektor międzyrzeckiego aresztu mjr Piotr Goławski odwiedził trzy instytucje, którym udzielił wsparcia w postaci maseczek ochronnych uszytych przez skazanych w trakcie udziału w programie readaptacji społecznej „Ja wolontariusz”. Wsparcie otrzymał Dom Dziecka w Skwierzynie, Dom Pomocy Społecznej w Międzyrzeczu oraz instytucja z sąsiedniego powiatu - Dom Dziecka w Sulęcinie.

 

„… Traktujemy to jako wyraz Pana dobroci i niesienia pomocy potrzebującym..” – tymi słowami Dyrektor Domu Dziecka w Sulęcinie Pani Natalia Wójcik wyraziła swoje uznanie za udzieloną pomoc. Słów podziękowania i uznania nie zabrakło również ze strony  przedstawicieli pozostałych instytucji, którym w tym dniu udzielono wsparcia.

 

Pomoc potrzebującym w tym trudnym dla wszystkich okresie czasu, kiedy borykamy się
z problemem rozprzestrzeniania się wirusa COVID-19 jest ważnym elementem relacji społecznych. Dla skazanych uczestniczących w programie to lekcja wrażliwości i potrzeby dbania o drugiego człowieka. W ten sposób skazani mogą odpracować na rzecz społeczeństwa część swojej winy. Zyskują przy tym poczucie bycia potrzebnym i pożytecznym. 

 

Ogólnopolska akcja „ResortSprawiedliwościPomaga” ma na celu niesienie pomocy przede wszystkim tam, gdzie jest ona najbardziej potrzebna. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom udało nam się pomóc trzem kolejnym instytucjom, znajdującym się w potrzebie.

 

Dyrekcja Okręgowa Służby Więziennej w Szczecinie

Zdjęcia (3)

Podziel się:

Komentarze (0)


Pozostałe