Dzień Dziecka za więziennym murem

  • 01.06.2020, 18:41
  • Dyrekcja Okręgowa Służby Więziennej w Szczecinie
Dzień Dziecka za więziennym murem
Odbywają karę za zło, które wyrządzili ale nadal są rodzicami i chcą być ze swoimi dziećmi, szczególne w dniu ich święta.

Mury więzienia ograniczają, ale nie odbierają możliwości kontaktu z dziećmi. Najważniejsze są chęci utrzymania więzi i skorzystania z warunków, które stwarzają wychowawcy terapeuci i psychologowie w zakładzie karnym. W oddziale zewnętrznym w Słońsku, który podlega Zakładowi Karnemu w Gorzowie Wlkp. skazani w ramach zajęć plastycznych wykonali bajki dla swoich dzieci.

 

Wspólnie z wychowawcą kpt. Jarosławem Gackiem zaproponowaliśmy skazanym, aby z okazji Dania Dziecka wykonali dla swoich pociech coś szczególnego i oryginalnego. Efekt zaskoczył nas wszystkich. Okazało się , że niektórzy skazani posiadali ukryte talenty plastyczne i przede wszystkim wyobraźnię. Dzięki temu powstała książeczka z bajkami, która ucieszy na pewno każde obdarowane dziecko. Celem naszych działań jest wspieranie skazanych w kształtowaniu właściwych relacji rodzicielskich z ich pociechami – powiedział st. szer. Michał Kwiatkowski psycholog z ZK Gorzów Wlkp. 

 

 Również bajki, ale nagrane na płytę CD powstały w Zakładzie Karnym w Stargardzie. Skazani zainspirowani przez wychowawcę por. Michała Kucyrkę wcielili się w rolę lektorów, dzięki czemu powstały nagrane z humorem słuchowiska, które zostaną przekazane do Domu Dziecka w Stargardzie oraz do Książnicy Stargardzkiej zasilając jej zbiory audiowizualne dzięki czemu dzieci, będą mogły wysłuchać swoich ulubionych bajek.

Dyrekcja Okręgowa Służby Więziennej w Szczecinie

Zdjęcia (4)

Podziel się:


Komentarze (0)


Pozostałe