Dziś przypada 30. rocznica przeprowadzenia w Polsce pierwszy wyborów samorządowych

  • 27.05.2020, 16:23
  • Centrum Prasowe Wojewody
Dziś przypada 30. rocznica przeprowadzenia w Polsce pierwszy wyborów samorządowych
- 30 lat temu Polacy po raz pierwszy mogli w wolnych wyborach zdecydować, komu powierzą odpowiedzialność za tworzenie dobrych warunków do życia w swoich miastach, miasteczkach i wsiach – mówi wojewoda zachodniopomorski Tomasz Hinc. – Od tamtego momentu to, jak wygląda i funkcjonuje nasze najbliższe otoczenie zależy od nas, wyborców i władz samorządowych przez nas wybranych.

27 maja 1990 roku, od pierwszych wyborów samorządowych, rozpoczęła się historia polskiej samorządności. Na Pomorzu Zachodnim mamy 113 gmin, 18 powiatów, 3 miasta na prawach powiatu (Szczecin, Koszalin i Świnoujście) oraz samorząd województwa. Łącznie – 135 jednostek samorządu terytorialnego.

 

- Dzisiejsza rocznica to dobra okazja, by złożyć wszystkim samorządowcom Pomorza Zachodniego życzenia – wyłącznie mądrych i odpowiedzialnych decyzji, dużej motywacji do pracy dla dobra wspólnego mieszkańców, którzy zdecydowali się oddać swój los w ich ręce – podkreśla wojewoda Tomasz Hinc – Życzę Państwu, by ta praca, często trudna, wymagająca poświęceń i dużego zaangażowania dla współmieszkańców, dla swoich miast, miasteczek i wsi, przynosiła Wam codzienną satysfakcję i dumę płynącą z poczucia dobrze wykonanego obowiązku.

Centrum Prasowe Wojewody

Podziel się:


Komentarze (0)


Pozostałe