Przedszkole nr 4 w Nowogardzie jeszcze bardziej funkcjonalne

  • 22.05.2020, 18:46
  • str
Przedszkole nr 4 w Nowogardzie jeszcze bardziej funkcjonalne
W czwartek 21 maja Burmistrz Nowogardu Robert Czapla dokonał przeglądu prac wykonanych w ramach kolejnego etapu modernizacji Przedszkola Publicznego nr 4 przy ul. Kościuszki. Prace modernizacyjne w przedszkolu realizowane są sukcesywnie od kilku lat.

Prace prowadzone są głównie metodą gospodarczą, polegającą na tym, że gmina kupuje niezbędne materiały a wykonanie prac zlecają osadzonym z Zakładu Karnego w Nowogardzie, lub pracownikom w ramach prac interwencyjnych. To znacznie obniża koszty i jak zauważył kierujący pracami, Jarosław Hołubowski ten system okazał się tak bardzo skuteczny , że niejako przy okazji udało się zrobić sporo więcej niż pierwotnie zakładano.  

Na tym etapie prace modernizacyjne wykonano w sali dla sześciolatków, przerobiono część socjalną dla pracowników kuchni, a w dawnych pomieszczeniach gospodarczych powstał gabinet w którym będzie można prowadzić zajęcia indywidualne lub w małych grupach dla ponad 30 uczęszczających do przedszkola dzieci objętych różnymi formami terapii.

- to spełnienie marzeń pani dyrektor Elżbiety Majchrzak która już myśli o wyposażeniu gabinetu w elementy integracji sensorycznej sugerując burmistrzowi Czapli kolejne zadania w stale postępującą modernizację placówki. Burmistrz nie złożył wprawdzie konkretnych deklaracji ale sądząc po zadowoleniu z postępów i osiągnięć przedszkola, a także jego osobiste zaangażowanie w w stałą poprawę warunków opieki i nauki w nowogardzkich placówkach oświatowych na kolejne wsparcie przedszkolaki nie będą musiały długo czekać.

Wykonanie prac było w znacznej mierze możliwe w wyniku przerwy w funkcjonowaniu spowodowanej ogłoszoną w kraju epidemią, na chwilę obecną placówka jest gotowa – z zachowaniem odpowiednich reżimów sanitarnych – do wznowienia działalności.

str

Zdjęcia (14)

Podziel się:


Komentarze (0)


Pozostałe