SZKOŁA PODSTAWOWA W MODLIMOWIE MA PATRONA!

  • 24.05.2020, 13:10
  • str
SZKOŁA PODSTAWOWA W MODLIMOWIE MA PATRONA!
Od 19 maja Szkoła Podstawowa w Modlimowie ma swojego patrona. Od wielu miesięcy prowadzone przygotowania zwiazane z przygotowaniami do uroczystosci nadających odpowiednią rangę dla tak ważnego wydarzenia zarówno dla szkoły jak i całej lokalnej społeczności. Zebrano środki na sprostanie temu zadaniu, szkoła ma już sztandar którego też nie udało się jeszcze wręczyć. Niestety, ogłoszony w kraju stan epidemii i zwiazane z tym ograniczenia spowodowały, że wszystkie zaplanowane uroczystości trzeba było odwołać.

- No właśnie odwołać, czy może tylko przełożyć? – zapytaliśmy panią  dyrektor szkoły w Modlimowie Marzenę Stępień.

 

- Nadanie imienia szkole to ustalenie jej tożsamości, to wskazanie najważniejszych wartości kierujących działaniami, to wybór takiego Patrona, który dla całej społeczności szkolnej stanie się autorytetem i przykładem tego jak żyć i postępować.

Spośród wielu kandydatur społeczność szkolna wybrała na patrona naszej szkoły Świętego Jana Pawia II, który kierował się takimi wartościami jak: prawda, zgoda, miłość i szacunek, przez co stał się idealnym wzorem do naśladowania.

19 maja na zawsze stanie się szczególnym dniem w historii naszej szkoły, takim, który zdarza się tylko raz. Od tego dnia będziemy dumnymi Polakami godnie reprezentującymi Szkolę Podstawową w Modlimowie im. Świętego Jana Pawła II . Długo czekaliśmy na chwilę, by naszym patronem został Papież, który mówił do dzieci: ,,Wy, młodzi, jesteście nadzieją świata...".

Przygotowywaliśmy się, aby to niezwykłe wydarzenie było uroczystością godną tej Wielkiej Postaci, aby dzień nadania imienia szkole, przekazania sztandaru i wmurowania tablicy pamiątkowej był uwieńczeniem wszelkich działań. Niestety, pandemia koronawirusa i związane z nią ograniczenia uniemożliwiły nam zorganizowanie uroczystości.

Jednak pomimo tych utrudnień nasi uczniowie i ich rodzice, nawet w czasie nauczania zdalnego, pamiętali o Patronie Szkoły i wykonali prace plastyczne na konkurs pt.: „Święty Jan Paweł II oczami dzieci”. Bardzo im za to dziękujemy!

Bogatym nie jest kto posiada, ale ten, kto rozdaje, kto zdolny jest dawać mówił św. Jan Paweł II. Dziękujemy raz jeszcze naszym darczyńcom, sponsorom i wszystkim, którzy przyczynili się do zebrania niebagatelnej kwoty 34 tys. zł na zorganizowanie uroczystości. Otrzymal iś my od Was tak wiele!

Planujemy uroczyste nadanie imienia szkole i przekazanie sztandaru powiązane z odsłonięciem tablicy pamiątkowej we wrześniu br. Oczywiście, zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami, mszę św. będzie celebrował Ekscelencja arcybiskup Andrzej Dzięga. Mamy też nadzieję, że uroczystość uświetni także zjazd delegacji ze szkół, których Patronem jest Święty Jan Paweł.

 

Czekamy zatem do września.

str

Zdjęcia (1)

Podziel się:


Komentarze (0)


Pozostałe