Od zależności ku samodzielności

  • 17.05.2020, 19:19
  • Centrum Prasowe Wojewody
Od zależności ku samodzielności
Dwa stowarzyszenia z województwa zachodniopomorskiego znalazły się na liście podmiotów dofinansowanych w ramach programu „Od zależności ku samodzielności” – edycja 2020 r. Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym Koło w Stargardzie oraz Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym „Radość z życia” w Gudowie otrzymają dotację o łącznej wysokości ponad 73 tys. zł.

Głównym celem programu Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej jest umożliwienie osobom z zaburzeniami psychicznymi przezwyciężenie trudnej sytuacji życiowej w jakiej się znalazły.

 

- Cieszę się, że zachodniopomorskie stowarzyszenia z powodzeniem biorą udział w konkursach ogłaszanych przez ministerstwa i uzyskują dotacje na ważne cele społeczne - mówi wicewojewoda Marek Subocz.

 

Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym Kołow Stargardzie otrzymało 32 tys. 252 zł na szkolenia i zajęcia dostosowane do potrzeb osób z zaburzeniami psychicznymi, w tym z zakresu lagoterapii, dogoterapii, warsztatów fotograficznych i wizerunku. Beneficjenci zadania uzyskają także możliwość skorzystania z pomocy specjalistów w zakresie dietetyki oraz z pomocy prawnika.

Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym „Radość z życia” w Gudowie uzyskało dotację w wysokości 40 tys. 856 zł m.in. na organizację szkoleń dla rodzin osób z zaburzeniami psychicznymi, służących nabyciu niezbędnej wiedzy i umiejętności w radzeniu sobie z chorobą i jej objawami. Ponadto zaplanowano działania zmierzające do rozwoju zainteresowań
i umiejętności pozytywnie wpływających na samoocenę uczestników. Osoby z zaburzeniami psychicznymi będą motywowane do udziału w różnorodnych formach aktywności sportowo-ruchowej.

Centrum Prasowe Wojewody

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu ECHOmedia.info z siedzibą w Gryficach jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe