Wojewódzka Rada Dialogu Społecznego

  • 14.05.2020, 21:12
  • Centrum Prasowe Wojewody
Wojewódzka Rada Dialogu Społecznego Urząd Wojewódzki
Dziś odbyło się posiedzenie prezydium Wojewódzkiej Rady Dialogu Społecznego, w którym uczestniczył wojewoda zachodniopomorski Tomasz Hinc.

W spotkaniu brali udział m.in. przewodniczący związków zawodowych: Mieczysław Jurek (NSZZ Solidarność), Dariusz Mądraszewski (NSZZ Solidarność), Małgorzata Szymankiewicz (OZZ Pielęgniarek i Położnych), Wojciech Osman (Solidarność `80), stronę pracodawców reprezentowała Anna Kornacka (Związek Pracodawców Pomorza Zachodniego Lewiatan). Wojewoda przedstawił na posiedzeniu prezydium aktualną sytuację epidemiczną na terenie Pomorza Zachodniego.

 

- Na tle pozostałych województw w kraju sytuacja epidemiczna na Pomorzu Zachodnim napawa optymizmem – podkreślał wojewoda Tomasz Hinc – Przede wszystkim już od kilku dni liczba osób aktywnie zakażonych jest już mniejsza niż osób, które pokonały wirusa. Więcej jest ozdrowieńców, niż chorych. Co więcej - liczba dziennych zachorowań nie przekracza kilku potwierdzonych zakażeń i jest mniejsza od liczby ozdrowieńców. Jesteśmy przygotowani do opieki nad chorymi, a nasi lekarze ratują pacjentów z bardzo ciężkich stanów. W szpitalach do walki z COVID-19 przygotowaliśmy 648 miejsc, a w izolatoriach 1645 miejsc, a ich aktualne obłożenie nie przekracza kilku procent.

 

Wojewoda podkreślił, że dialog społeczny, zwłaszcza w czasie pandemii, jest niezwykle ważny i tylko wspólne działanie pozwoli na pokonanie koronawirusa.

Centrum Prasowe Wojewody

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu ECHOmedia.info z siedzibą w Gryficach jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe