Umowy w ramach Malucha+

  • 13.05.2020, 18:42
  • Centrum Prasowe Wojewody
Umowy w ramach Malucha+
Ponad 10 mln zł. trafi do samorządów z Pomorza Zachodniego na utworzenie oraz utrzymanie miejsc opieki nad dziećmi do lat 3. Wicewojewoda Marek Subocz podpisał umowy na dofinansowanie z rządowego programu Maluch+.

- Maluch+ to program niezwykle ważny dla rodziców, którzy chcą łączyć wychowanie dzieci z pracą zawodową. Dzięki rządowemu dofinansowaniu w samorządach powstają nowe placówki opieki, a dostępność żłobków z każdym rokiem poprawia się – mówi wicewojewoda Marek Subocz – Mimo pandemii koronawirusa rząd nie zaprzestaje inwestowania w tak ważne programy społeczne, jak np. Maluch+.

 

W ramach podpisanych umów wsparcie na utworzenie i utrzymanie 120 nowych miejsc w 5 żłobkach uzyskało 5 gmin, w których do tej pory nie funkcjonowały instytucje opieki nad najmłodszymi. Do gmin: Wolin, Biały Bór, Bierzwnik, Postomino oraz gminy wiejskiej Darłowo w ramach Malucha+ trafi w sumie ponad 3,6 mln zł.

 

Miasto Białogard, Miasto Wałcz, gmina wiejska Białogard i gmina Polanów otrzymają blisko 3,9 mln zł dofinansowania na utworzenie w 2020 r. oraz bieżące utrzymanie 186 nowych miejsc w 4 żłobkach gminnych, w tym w 3 nowopowstających instytucjach.

 

Dofinansowanie w wysokości ponad 1,6 mln zł uzyskało również 6 podmiotów niepublicznych. Z dotacji z Malucha+ utworzonych będzie 145 miejsc w żłobkach w Drawsku Pomorskim, Gryficach i Szczecinku oraz 41 miejsc w klubach dziecięcych w Złocieńcu i Pyrzycach.

 

Centrum Prasowe Wojewody

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu ECHOmedia.info z siedzibą w Gryficach jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe