Nieruchomość Skarbu Państwa na akademik PUM

  • 12.05.2020, 19:30
  • Centrum Prasowe Wojewody
Nieruchomość Skarbu Państwa na akademik PUM
Wojewoda zachodniopomorski Tomasz Hinc wyraził zgodę na darowiznę nieruchomości Skarbu Państwa przy al. Piastów 28 w Szczecinie dla Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego. Powstanie tam nowy Dom Studencki.

W myśl przepisów ustawy o gospodarce nieruchomościami, nieruchomość Skarbu Państwa może być przedmiotem darowizny na cele publiczne. W umowie darowizny określa się cel, na który nieruchomość jest darowana.

 

Wnioskodawca – w tym przypadku Prezydent Miasta Szczecin - określił, iż przedmiotowa nieruchomość zostanie wykorzystana na inwestycję budowy nowoczesnego Domu Studenckiego o podwyższonym standardzie.

- Pomorski Uniwersytet Szczeciński to naukowa wizytówka Pomorza Zachodniego – mówi wojewoda zachodniopomorski Tomasz Hinc – Cieszę się, że PUM tak prężnie się rozwija i konsekwentnie realizuje kolejne cele. Obok największej w historii uczelni inwestycji budowy Uniwersyteckiego Centrum Onkologii uczelnia wybuduje również nowoczesny akademik dla swoich studentów w Szczecinie przy al. Piastów.

Centrum Prasowe Wojewody

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu ECHOmedia.info z siedzibą w Gryficach jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe