Gryfice: 75. rocznica zakończenia II Wojny Światowej w cieniu epidemii

  • 11.05.2020, 17:39
  • str
Gryfice: 75. rocznica zakończenia II Wojny Światowej w cieniu epidemii
W piątek 8 maja w Gryficach w skromniejszej niż co roku oprawie uczczono 75. rocznica zakończenia II Wojny Światowej w Europie.

Organizatorami i uczestnikami patriotyczno rocznicowej uroczystości. byli członkowie organizacji pozarządowych z Gryfic - koło nr 35 i koło nr 24 Związku Żołnierzy Wojska Polskiego, Miejsko Gminny Związek Kombatantów RP i BWP – w osobach: Romuald Podmokły i Mieczysław Marcinkowski, Urząd Miejski w Gryficach reprezentował Henryk Chmiel.

Uczestnicy uroczystości  złożyli wiązanki kwiatów o barwach narodowych i zapalili znicze na płycie Pomnika Wdzięczności na Pl. Zwycięstwa, pod Tablicą Pamięci znajdującej się na ścianie GDK oraz pod Pomnikiem Żołnierza Wojska Polskiego na gryfickim cmentarzu.

Jak mówią uczestnicy – jest to skromny wyraz pamięci o ludziach którym przyszło bohatersko walczyć z hitlerowskim okupantem w czasie II Wojny Światowej. Wyraz pamięci o wojnie która już nie ma prawa się powtórzyć.

Chwała Bohaterom II Wojny Światowej!. Cześć Ich Pamięci!

str

Zdjęcia (3)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu ECHOmedia.info z siedzibą w Gryficach jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe