Strażacy z powiatu gryfickiego uczcili pamięć swojego patrona św. Floriana

  • 05.05.2020, 22:20
  • str
Strażacy z powiatu gryfickiego uczcili pamięć swojego patrona św. Floriana
W poniedziałek 4 maja w kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa odbyła się okolicznościowa msza św. dla uczczenia przez strażaków z powiatu gryfickiego pamięci Patrona Strażaków św. Floriana.

Z powodu pandemii zrezygnowano z tradycyjnie uroczystego charakteru święta strażaków, bez oficjalnych delegacji i pocztów sztandarowych w nabożeństwie wzięli udział członkowie Zarządu Powiatowego OSP w Gryficach z prezesem Franciszkiem Grudeckim, , przedstawiciele Komandorii Polski Północnej Odznaki św. Floriana Mazowia z komandorem Januszem Ławruszko, przedstawiciele PSP z komendantem powiatowym mł. bryg. Andrzejem Gołdynem i delegacjami strażaków z OSP. Władze samorządowe reprezentowali burmistrz Gryfic Andrzej Szczygieł i starosta powiatu Ryszard Chmielowicz.

Maj to dla strażaków jest wyjątkowy miesiąc, odbywa się wiele imprez i uroczystości. Ze zwględu na pandemię wszystkie te przedsięwzięcia zostały odwołane. Uroczysta msza św. to jedyna chyba forma w tym roku aby podziękować swojemu patronowi za opiekę i ubiegać się o wsparcie w kolejnych miesiącach ich odpowiedzialnej służby.

str

Zdjęcia (5)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu ECHOmedia.info z siedzibą w Gryficach jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe