Samorządowcy w Płotach uczcili Święto Konstytucji 3 Maja

  • 04.05.2020, 21:43
  • str
Samorządowcy w Płotach uczcili Święto Konstytucji 3 Maja
Jak co roku płotowscy samorządowcy uczcili Święto Konstytucji 3 Maja. Jednak w tym roku, z powodu ograniczeń związanych z pandemią były to uroczystości bardzo skromne, wręcz symboliczne.

Jak co roku 3. majowe obchody rozpoczęły się okolicznościową mszą św. w kościele pw. Przemienienia Pańskiego w Płotach. Ze względu na ograniczenia dot. ilosci wiernych którzy mogą jednorazowo przebywać w kościele we mszy uczestniczyła tylko skromna delegacja wiernych z burmistrzem i przedstawicielami Urzędu i Rady Miejskiej.

Oczywiście nie mogło być mowy o udziale orkiestry, pocztów sztandarowych oraz delegacji instytucji i organizacji społecznych. Nie było też tradycyjnego uroczystego przemarszu ulicami miasta. Uczestnicy przeszli z kościoła przed pomnik wdzięczności gdzie złożono wiązanki kwiatów i zapalono znicze.

Na tym tegoroczne uroczystości zakończono. Burmistrz Radosław Mackiewicz zwracając się do uczestników skromnej manifestacji wyraził nadzieję, że przyszłoroczne obchody odbędą się już z właściwą dla tego ważnego dla każdego Polaka święta oprawą.

str

Zdjęcia (16)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu ECHOmedia.info z siedzibą w Gryficach jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe