ZUT dołączył do akcji „Komputer dla ucznia”

  • 07.04.2020, 18:58
  • Mateusz Lipka ZUT w Szczecinie
ZUT dołączył do akcji „Komputer dla ucznia” ZUT, komputer dla ucznia
Wydział Inżynierii Mechanicznej i Mechatroniki ZUT przekazał 13 komputerów do nauki zdalnej najmłodszym mieszkańcom Szczecina, którzy nie posiadają tabletów, laptopów lub urządzeń stacjonarnych.
  1. marca br. Centrum Informacji Miasta zwróciło się do osób i firm dysponujących nieużywanymi obecnie komputerami, z prośbą o pomoc szczecińskim uczniom w realizacji nauki zdalnej.

 

Zapraszamy wszystkich, którzy mogą pomóc. To bardzo ważna sprawa, bo często w dużych rodzinach jeden komputer jest na cały dom. Przy nauce zdalnej to problem zwłaszcza, jeśli w wieku szkolnym jest kilkoro dzieci, wtedy dostęp do odpowiedniego sprzętu komputerowego jest mocno ograniczony – powiedział Piotr Krzystek, prezydent Szczecina.

 

7 kwietnia br. ZUT przekazał 13 komputerów zakupionych w 2013 roku. Przez ostatnie siedem lat sprzęt był wykorzystywany podczas zajęć w pracowni dydaktycznej „Grafiki inżynierskiej” na Wydziale Inżynierii Mechanicznej i Mechatroniki ZUT.

Urządzenia zostały przekazane do Publicznej Szkoły Podstawowej Specjalnej Nr 67 im. Jana Brzechwy w Szczecinie. Stamtąd trafią do najbardziej potrzebujących rodzin.

 

Mateusz Lipka ZUT w Szczecinie

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu ECHOmedia.info z siedzibą w Gryficach jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe